У 1602 році була заснована голландська Об'єднана Східно-Індійська компанія (або VOC, скорочено від голландської назви), яка змусила португальців піти з Південно-Східної Азії, за яку вони
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаніше дерево гвоздики росло лише на двох островах сучасної Індонезії: Тернате і Тидоре. Місцезнаходження рослини було величезною таємницею до того часу, поки в регіон не прибули португальці і голландці.
У 1667 році VOC почала контролювати продаж гвоздики і захопила останню гавань, в якій можна було придбати цю пряність не голландського виробництва.
У 1652 році VOC запровадила політику викорінення. Гвоздичні дерева, які не були власністю компанії, викорчовувалися і спалювалися. Завдяки контролю торгівлі гвоздикою підприємство заробляло величезні гроші.
Всі, хто намагався побороти монополію VOC суворо каралися. Тим, у кого знаходили дерево або насіння гвоздики, загрожувала смертна кара. Весь гвоздиковий експорт був обмеженим – дозволялося вивозити лише 800-1000 тонн, решту врожаю скидали в море.
Але було одне дерево, яке кинуло виклик залізній хватці голландців. Називалося воно Афо і росло на схилах вулкана Гамалама на острові Тернате. Дивним чином йому вдалося пережити політику викорінення. Пізніше його знайшов французький місіонер, який згодом став підприємцем.
У 1770 році він взяв насіння цього дерева і доставив його на Сейшельські острови та Занзібар (в даний час найбільший виробник гвоздики у світі), тим самим поклавши кінець торговій монополії VOC.
Афо вже понад 400 років, а стоїть воно досі. Його огородили цегляною стіною, для захисту від місцевих жителів, які колись намагалися використовувати його в якості дров.
Нагадаємо, що
Раніше портал "