Багато садівників віддають перевагу грушам, і не дарма. Хоча це фруктове дерево вимагає досить ретельного догляду, але з вдячністю відповість вам щедрим урожаєм.

Щоб покращити плодоношення фруктового дерева, необхідно знати, як правильно підгодовувати та доглядати різні сорти.

Груші. Фото скріншот з Youtube
Груші. Фото скріншот з Youtube

Осінньо-зимовий сорт

До кінця літа відбувається активне дозрівання плодів. Ті дерева, з яких вже зібрали врожай, потребують додаткового харчування.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Після збирання врожаю рекомендується обробити дерева фунгіцидами та інсектицидами для захисту від шкідників та грибкових інфекцій.

Груші. Фото скріншот з Youtube
Груші. Фото скріншот з Youtube

Літній сорт

Для поліпшення розвитку кореневої системи рекомендується внести фосфорні добрива, але восени азотовмісні добрива не потрібні. Якщо поряд з рослинами виростають вишня, слива або інші кісточкові, слід виключити використання калію хлористого.

Груша. Фото: Youtube
Груша. Фото: Youtube

До кінця серпня корисно підгодовувати яблуні та груші суперфосфатом та сульфатом калію (додавати 1,5 ст. л. добрива на 10 літрів води). Також корисні розчини на основі золи дерева (500 г золи на 10 літрів води) або можна просто розсипати її в сухому вигляді.

Якщо літо було холодним або дерево постраждало від хвороб та шкідників, додатково необхідно провести позакореневе підживлення за допомогою комплексних добрив без азоту. Можна додати гумат калію. Обприскування проводять увечері або у похмуру суху погоду.

Груші. Фото скріншот з Youtube
Груші. Фото скріншот з Youtube

Нагадаємо, що грядки не повинні порожні: що можна посадити на городі в серпні, щоб отримати другий урожай.

Раніше ми повідомляли, що треба садити після огірків: важливі правила для городників.

Також ми повідомляли про два "народні" добрива, які допоможуть капусті обігнати розміри дині: інгредієнти – в аптечці.