Антидепресанти – це ліки, які допомагають людям впоратися з депресією, але мають побічні ефекти. Не варто одразу лякатися – якщо про побочки пишуть, це означає, що препарат добре вивчений. Це не означає, що всі обов'язково зіткнуться із цим ефектом, проте такі випадки були зафіксовані.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОдним із найчастіших побічних ефектів антидепресантів є зниження сексуального потягу. Але важливо розуміти, що самі депресії теж можуть викликати такі проблеми, тому не завжди винний препарат.
Докладніше про це розповів Денис Микитин, Івано-Франківський лікар-стоматолог на своїй сторінці X.
"Крім зменшення статевого потягу існують і інші побочки, пов'язані з сексуальним здоров'ям: важко досягти оргазму, втрата збудження, оніміння статевих органів, еректильна дисфункція, пріапізм (тривала ерекція без збудження)", – уточнює Денис.
Є різні види антидепресантів, і кожен із них по-різному впливає на організм. Наприклад, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІОС) можуть частіше викликати проблеми з лібідо, але це не означає, що вони будуть у всіх. До СІОС належать такі препарати, як ціпралекс, золофт та пароксетин.
Інші антидепресанти, такі як трициклічні або ІМАО, менше впливають на сексуальний потяг, але вони теж мають свої побічні ефекти.
Якщо раптом у вас знизилося лібідо на фоні прийому антидепресантів, важливо поговорити з лікарем. Він може скоригувати дозу чи призначити інший препарат. У деяких випадках згодом лібідо може відновитися саме.
"Багато людей, у яких знижено лібідо на фоні прийому АТ, можуть займатися сексом, але не мають для цього мотивації чи бажання. У такому разі можна пробувати робити те, що раніше допомагало досягти збудження, таким чином мозок перевчить його відчувати в нових для нього умовах", – радить Микитин.
Є ще одна цікава порада: спробуйте займатися сексом вранці до прийому антидепресантів, щоб зменшити вплив ліків на ваше бажання.
Головне – не соромтеся говорити з лікарем про такі побочки, адже вирішення проблеми завжди можна знайти.
Матеріали характеру новин не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем та зверніться до фахівця.
Нагадаємо, як не перетворити зубну щітку на розплідник бактерій: поради від стоматолога
Раніше ми писали про те, що у бивають не тільки ракети: на українців чекає сплеск онкології через війну
Крім того, Знай.ua повідомляв, припиніть проковтувати заспокійливе і відкрийте холодильник: ТОП-5 продуктів, які допоможуть заспокоїти нерви