Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

«Багато українців просто не знають своїх прав. Зокрема, це стосується виплат пенсій. Наприклад, деякі громадяни не підозрюють, що їх мінімальна пенсія може дорівнювати 4200 грн. Про те, хто може претендувати на таку мінімальну пенсійну виплату, розповіли в Пенсійному фонді», - повідомляє Катерина Котенкова.

За словами журналістки, до Пенсійного фонду звернулася із запитанням мешканка Уманського району Черкаської області, у якої помер чоловік, він був військовим і отримував пенсію як колишній військовослужбовець. Його вдова, продовжує вона, поцікавилася, на яку частину вона може розраховувати.

«У Пенсійному фонді їй відповіли, що, згідно із законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб», вона як дружина покійного військового пенсіонера може отримувати пенсію через втрату годувальника. Розмір цієї пенсії становить 30-70% від заробітку колишнього військовослужбовця», - розповідає Катерина Котенкова.

З іншого боку, додає вона, той же закон свідчить, що пенсія у зв’язку із втратою годувальника, якщо йдеться про військовослужбовця, не має бути нижчою за 2 прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність. Сьогодні, зазначає журналістка, прожитковий мінімум для такої категорії громадян дорівнює 2093 гривні, тобто їх пенсія не може бути нижчою за 4186 гривень.

Популярні новини зараз
Гроші змусять повернути державі: українців попередили До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші
Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Мусієнко розповів, що допоможе ЗСУ завоювати ініціативу.

Також Знай.ua писав про те, що Строкова розповіла, як світ відкрив роботи українських майстрів, що працювали на фабриках.