Наші читачі вже знають, що підвищувати тарифи на воду в Україні передумали, проте витрати на комуналку у громадян виявилися важким тягарем для гаманця. Саме тому необхідно ефективно заощаджувати ресурси.
Ці життєві поради допоможуть знизити суми в платіжках, і, до речі, не дуже позначатися на звичному образі побуту.

Вода з крана. Фото: скрін youtube
Вода з крана. Фото: скрін youtube

Перевірте всі труби та крани

Переконайтеся, що всі пристрої, пов'язані з водою, працюють справно і немає витоків. Кран, що підтікає, або проблеми з трубою можуть вам намотати пристойну суму буквально за кілька місяців.

Під час від'їзду обов'язково перекривайте вентиль із водою.

Ремонт крана, скріншот: Youtube
Ремонт крана, скріншот: Youtube

Купуйте засоби для економії води

Зараз на ринку є достатньо різних засобів, які допомагають економити воду – це спеціальні змішувачі, насадки на крани та душі. Такі пристрої дозволяють економити воду без втрати комфорту.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Ще один зручний пристрій - електронний змішувач. З його допомогою вода литиметься з крана лише тоді, коли ви підставите під нього руки або посуд.

Подвійна раковина, скріншот: YouTube
Подвійна раковина, скріншот: YouTube

Поставте подвійну раковину

Така раковина допомагає суттєво економити воду під час миття посуду. В одній ви її митимете, в другій - полоскатимете.

Закривайте крани

Виробіть звичку закривати кран завжди, коли ви ним не користуєтеся - коли чистите зуби, займаєтеся прибиранням. Насправді за 1-2 хвилини з крана виливається величезна кількість води, і ви цього навіть не помічаєте.

Використовуйте економно

Намагайтеся використовувати воду економно в побуті. Це стосується водних процедур та приготування їжі.

Не варто варити 1 яйце у ​​великій каструлі з водою. Не наливайте повний чайник для однієї чашки чаю. Не ставте під проточну воду розморожування.

Відмовтеся від звички проводити багато часу у ванній - замініть ванну на душ і скоротите час на ці процедури до мінімуму.

Прайте та мийте посуд за інструкцією

Завантажуйте посудомийну та пральну машину згідно з інструкціями. Не ганяйте їх для очищення всього кількох предметів, тому що для цього йде велика витрата не лише води, а й електроенергії.

криниця, скріншот з відео
криниця, скріншот з відео

Заощаджуйте воду в приватному будинку

Якщо у вас поруч із будинком є ​​сад або грядки, то використовуйте системи краплинного поливання, які використовують менше води, ніж звичайний шланг. І поливайте рослини рано-вранці або пізно ввечері, щоб вода менше випаровувалась.

Для технічних потреб використовуйте дощову воду – встановіть бочки для збирання води під час негоди. Такою водою можна поливати город, наприклад.

Нагадаємо, "Накручені" сотні зайвих кубометрів: як газовики "перевіряють" лічильники.

Раніше повідомлялося, "Нафтогаз" закидали скаргами: "намальовані" борги та плутанина з показниками лічильника.

Також, можна заощадити тисячі гривень: кому круто "уріжуть" суми у платіжках.