За словами садівників, обрізати виноград влітку – справжнє мистецтво, яке подарує здоровий та багатий урожай. Якщо знати кілька "внутрішніх" секретів, цього може навчитися кожен.

Давайте разом розберемося, як правильно обрізати виноград у літній період.

У бонус до всієї інформації, є кілька порад від одного з українських блогерів-садівників, який часто ділиться лайфхаками на YouTube.

Обрізка винограду, скріншот: YouTube
Обрізка винограду, скріншот: YouTube

Навіщо необхідно обрізати виноград улітку

Досвідчені садівники стверджують, що цей етап дуже важливий у догляді за виноградом. Адже, таким чином, ви можете позбутися слабких і застарілих пагонів, що допомагає кущам більше брати корисні речовини з грунту і рости сильніше.

Популярні новини зараз
Будете служити неподалік від дому: хто зможе обрати посаду та місце в ЗСУ Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Обрізка винограду, скріншот: YouTube
Обрізка винограду, скріншот: YouTube

Літня обрізка винограду необхідна для того, щоб:

- покращити властивості плодів (вони будуть більш соковиті та солодкі);

- полегшити формування кущів;

- збільшити кількість врожаю;

- задати напрямок лози;

- уберегти від грибкових захворювань кущі (засобом зменшення кількості пагонів);

- забезпечити найкращу проникність сонячного світла;

- збільшити морозостійкість насаджень.

Обрізка винограду, скріншот: YouTube
Обрізка винограду, скріншот: YouTube

Коли потрібно обрізати виноград

Обрізати кущі можна в період із червня до серпня. Після завершення цвітіння, у липні, знімаються пасинки і позбавляються бічних пагонів, що ростуть із пазушних бруньок. Дуже тендітні гілочки необхідно обламувати руками. Також у цей період можна удобрити та обприскати виноградні кущі.

У серпні потрібно обрізати молоді пагони за допомогою карбування. Видаляються верхні частини пагонів. Обрізання здійснюють секатором або гострим ножем рівня, де розташований перший лист. Фахівці радять наприкінці літа видалити кілька верхніх коренів, щоб покращити розвиток нижньої частини кореневища.

Обрізка винограду, скріншот: YouTube
Обрізка винограду, скріншот: YouTube

Як правильно обрізати виноград

Застарілу суху лозу можна обережно виламати руками. Якщо він не піддається, слід усунути секатором. Не частіше 1 разу на 14 днів проводять обрізання винограду, що проріджує.

При обрізанні намагайтеся робити зрізи на зовнішній стороні пагонів, повернених до середини куща. Це сприяє швидшому заростанню ран. Намагайтеся робити зрізи максимально гладкими.

Фахівці радять залишити одну безплідну лозу на 2-3 плідних. Виросли на 2 метри і вище - краще прибрати, якщо ви вирощуєте виноград тільки для одержання плодів. Якщо вам рослина потрібна як декоративна, то можна давати їй можливість рости самостійно.

Виноград, фото wikipedia
Виноград, фото wikipedia

Садівники розповіли секрет правильної обрізки винограду

Чистити потрібно не лише виноград, а й землю, на якій він проростає. Він дуже не любить сусідство, адже сам вимагає чимало поживних речовин, щоб плодоносити. Тому будь-яку зелень, квіти тощо. слід забрати, щоб вони не тягли соки.

Нагадаємо, куркума та горілка - це не тобі, а для грядок: гаряче підживлення, яке завалить город огірками.

Раніше повідомлялося, діставайте новорічні іграшки, щоб урятувати врожай: небанальні способи захиститися від птахів.

Також, рятуємо помідори від різкого похолодання: два дуже хитрі способи.