Останнім часом українські громадяни відчувають негативний вплив на свій бюджет через зростання платежів за електроенергію.

Починаючи з 1 червня, тарифи на електроенергію подвоїлися. Оскільки більшість побутової техніки в будинках працює електрикою, це безпосередньо впливає на навантаження на сімейний бюджет.

Електроенергія, тарифи - фото Знай.ua
Електроенергія, тарифи - фото Знай.ua

Крім того, зараз українців часто закликають економно використовувати електроенергію через серйозні пошкодження, заподіяні енергосистемі внаслідок обстрілу російських окупантів протягом всієї осені та зими.

Як ми можемо заощадити електроенергію та звести до мінімуму свої витрати? Ось кілька порад:

Популярні новини зараз
Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100%
Показати ще
  • Вимикайте з розетки всю побутову техніку, якою ви зараз не користуєтеся. Це стосується всього того, що ви використовуєте протягом дня або кілька разів на тиждень. До того ж не забувайте вимикати світло там, де ви не знаходитеся.
  • Зрозуміло, замініть всі лампочки будинку на енергозберігаючі. Вони споживають менше електроенергії та збережуться довше.
  • Купуйте техніку з маркуванням "А" або "А+", яка споживає менше електроенергії (на 30-50% менше). Вона енергоефективна та дозволяє зменшити витрати на оплату електроенергії.
  • Помістіть холодильник подалі від джерел тепла, таких як плита та радіатори. Це допоможе знизити споживання електроенергії та продовжить його термін служби. Не забувайте залишати простір між холодильником та стіною (не менше 5 сантиметрів).

Склад побутової техніки, фото з вільних джерел
Склад побутової техніки, фото з вільних джерел

  • Важливо не класти гарячі продукти в холодильник, бо це, по-перше, може зіпсувати його, а також збільшити споживання електроенергії. Залишіть їх "відпочити", щоб вони охолонули.
  • Комп'ютер та інші подібні пристрої можуть споживати електроенергію в режимі очікування. Їх потрібно вимикати з розетки.
  • Пральну або посудомийну машину краще використовувати виключно строго інструкції - не перевантажуйте їх і намагайтеся використовувати економні режими.

Крім того, коли використовуєте праску, спочатку починайте з речей, які потребують низького температурного режиму, а потім поступово збільшуйте температуру.

Налаштуйте котел, бойлер на оптимальний рівень. Чим нижча температура, тим менше електроенергії техніка використовує для нагрівання води. Електроплиту вимикайте десь за 5-7 хвилин до готовності страви, бо температури вистачить, щоб встигла страва доготуватися.

Застосовуючи ці прості поради, ми можемо ефективно економити електроенергію та зменшувати свої витрати.

Нагадаємо, частина українців по-новому отримуватиме комунальні платіжки: на кого чекають нововведення

Як повідомляв "Знай.ua", можна заощадити тисячі гривень: кому круто "уріжуть" суми у платіжках

Знай.uа писав, як взагалі не платити за "комуналку" і не нарватися на проблеми: законний метод