Перед тим, як ознайомитися з цим матеріалом, ми радимо насамперед довіряти офіційним джерелам, наприклад, українському МОЗ. А тепер можна переходити до "постапокаліптичних лайфхаків". Жарт, але якщо не жартувати, можна зовсім засумувати.

Дізнатися інформацію про рівень радіації в повітрі можна не лише за допомогою лічильника Гейгера, але також завдяки мобільним гаджетам - сматрофнам. У деяких моделях є спеціальні датчики, у фронтальній та основній камерах.

Можливо, вимір не буде таким точним, як це робить дозиметр, проте все ж таки можна буде зрозуміти рівень небезпеки.

Вимірювання рівня радіації, скріншот: YouTube
Вимірювання рівня радіації, скріншот: YouTube

Які програми доступні вже зараз:

Детектор ЕМП

EMF Detector є дуже простим у використанні, без великої кількості функцій. Запустивши його, на екрані смартфона одразу з'явиться позначка із кількістю радіації у повітрі. У програмі внизу також зазначено, наскільки високий рівень радіації.

Популярні новини зараз
Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Користувачі iOS та Android можуть скачати програму EMF Detector безкоштовно.

GammaPix

Створена американським урядом програма GammaPix може заздалегідь попередити про радіоактивність. Але програма є платною і доступна лише для пристроїв iOS.

Радіаційне сканування Pro

Radiation Scan Pro - безкоштовний додаток для перевірки рівня радіації. Інтерфейс програми суттєво не відрізняється від попередніх варіантів. На екрані смартфона з'являється онлайн-дозиметр, який інформує кількість радіоактивних речовин саме в місці вашого перебування.

Програма доступна для пристроїв iOS та Android .

Вимірювання рівня радіації, скріншот: YouTube
Вимірювання рівня радіації, скріншот: YouTube

Telegram-бот

Щоб дізнатися про рівень радіації, можна використовувати чат-бот у Telegram. Чат-бот під назвою Radiation and Smog Alarm надсилає у вигляді таблиці список речовин із зазначеними допустимими межами та поточним рівнем радіації.

Крім того, бот може інформувати про поточний стан якості повітря, а також пояснює значення наукових абревіатур у результатах.

Для користування ботом, йому потрібно надати доступ до місця перебування. Дізнатися про рівень радіації у повітрі можна не лише за допомогою дозиметра та лічильника Гейгера, але й за допомогою мобільних додатків.

Нагадаємо, МОЗ нагадує про тривожну валізку на випадок вибуху на ЗАЕС.

Раніше повідомлялося, змова воєнного часу – чи віддасть МОЗ мільярд за обладнання від компанії, яка підтримує Росію?

Також, російські військові після копання окопів у Чорнобилі стали "світлячками: "Розуміли ризики, але просто тупі".