Якщо городник чи дачник хоче виростити часник, це займе дуже багато часу. Однак після того, як часник уже зійшов, можна помітити, що листя "зелені" почало жовтіти, але до збору досить далеко.

Давайте разом дізнаємося, чому жовтіє листя часнику, і що з цим потрібно робити.

Про це розповів один із українських блогерів, який постійно ділиться свіжими порадами у мережі YouTube.

Часник, скріншот: YouTube
Часник, скріншот: YouTube

Важливо розуміти, що часник може жовтіти через кілька причин. Найпоширенішою причиною є заморозки. Якщо посадити рослину зарано, вона може стати жертвою морозів.

Популярні новини зараз
Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Навіть на збір полуниці не пустять: Польща перестане приймати українських біженців Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу
Показати ще

Листя часнику може пожовтіти через надмірну вологість землі. Це впливає як полив, і природні чинники (дощ, вологість грунту).

Крім цього, пір'я часнику жовтіє тоді, коли на грядках з'являється велика кількість шкідників або в ґрунті недостатньо потрібних мікроелементів.

Часник, скріншот: YouTube
Часник, скріншот: YouTube

Чим поливати часник, коли він жовтіє – народні методи

Коли ви визначилися з причиною жовтого листя, варто подумати про підживлення часнику. Якщо часник пожовк через заморозки, потрібно скористатися біо-стимуляторами, що мають антистресовий ефект. Це може бути Епін, Циркон та інші.

Якщо пір'я часнику почало жовтіти через надмірну вологість, необхідно призупинити додаткові поливи на кілька днів. Згодом підгодовувати рослину водою раз на два тижні. При підвищеній температурі та сухості можна робити це частіше.

Якщо ви виявили на часнику присутність таких шкідників, як муха цибуля, довгоносик, журчалка, скористайтеся народними методами.

Розведіть 250 г солі на 10 літрів води та поливайте часник. Через 10-14 днів підгодуйте рослину спеціальним препаратом від шкідників. На 8 літрів води потрібно 50 г нашатирного спирту. Обприскуйте грядки увечері.

Для профілактики від шкідників перед посадкою необхідно протравлювати часник у фунгіциді.

Якщо в ґрунті недостатньо азоту та мікроелементів:

- розведіть 10 літрів води, 6 г аміачної селітри, 10 г суперфосфату та 6 г сульфату калію. Поливайте грядки (10 л на 1 квадратний метр);

- також при такій проблемі можна скористатися мульчуванням з перегноєм або розвести 2 столові ложки сечовини на 7 літрів води і полити часник.

Часник вразливий до грибкових хвороб, особливо при неправильному догляді.

Іржа

Іржа може з'явитися як на часнику, так і на цибулі. Зупинити цю хворобу допоможе зрізання ураженого листя. А для профілактики потрібно застосувати 1% бордоську суміш або спеціальні фунгіциди.

Часник, скріншот: YouTube
Часник, скріншот: YouTube

Біла гнилизна

Яскравою ознакою цієї хвороби є раннє пожовтіння листя. Грибок селиться на денці голівки. Тоді можна побачити білий пух на корінні часнику.

Щоб уникнути цієї хвороби, важливо перед висадкою відбирати лише здорові зубчики часнику. Якщо біла гнилизна вже присутня на рослинах, потрібно скористатися фунгіцидами.

Нагадаємо, цукрове підживлення на воді для домашніх рослин: солодкий розчин змусить навіть кактуси розцвісти.

Раніше повідомлялося, весело не лише господареві, а й рослинам: що можна "удобрювати" пивним підживленням.

Також, не сідайте ці овочі поряд з кабачками, а то без драників залишитеся: все, що потрібно знати про "зелененьких".