Чай - один із найкорисніших напоїв, який вживає значна частина людства. Втім, напій не завжди може приносити користь, особливо той, що можна "схопити" за приємною ціною, а зі знижкою - взагалі за безцінь. Про це повідомляє news24.

Фахівці рекомендують не купувати дешевий чай, адже продукт низької якості може містити сліди піролізидинових алкалоїдів – токсичних речовин рослинного походження. Рослини виробляють ці токсини, щоб захищатися від хижаків. Зокрема, такі речовини є в полині.

Чай. Фото: скрін youtube
Чай. Фото: скрін youtube

За словами експертів, такі небезпечні рослини можуть проростати між чайними кущами і за масового виробництва не виключено, що вони потраплять у пачку з готовим продуктом.

Частинки піролізидинових алкалоїдів у чаї загрожують отруєнням, а також ушкодженнями печінки та онкологією. Однак такі серйозні наслідки можуть виникнути лише за умови споживання напою у великій кількості.

Популярні новини зараз
"Удари, яких не очікували": мольфарка розповіла, чи загрожує Україні взимку вимикання світла Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно "Нафтогаз" звернувся до споживачів із важливим повідомленням Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків
Показати ще

Чай. Фото: скрін youtube
Чай. Фото: скрін youtube

Фахівці наголошують, що у дешевих чаях нерідко трапляються й інші небезпеки, наприклад, пестициди, залишки мінеральних олій, а також метали, такі як алюміній та свинець.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Раніше портал Знай повідомляв, вечеря може закінчитися бідою: експерти назвали спецію, що викликає галюцинації та нудоту.

Також наш портал інформував, кому протипоказано їсти малину, навіть якщо дуже хочеться: за цих проблем забудьте про цю ягоду.

Крім того, ми писали, кардіолог підказала, від чого вашому серцю щодня може бути все гірше і гірше: треба замислитися вже зараз.