Згідно зі статистикою, кожен другий українець живе з підвищеним артеріальним тиском, при цьому зазвичай гіпертонія не супроводжується погіршенням самопочуття.

Чому відсутність симптомів є тимчасовою і що таке органи-мішені артеріальної гіпертензії розповіли у співтоваристві "Кардіошкола" у соцмережі Фейсбук.

Відомо, що наша серцево-судинна система здатна витримувати значні навантаження. Абсолютно нормально, якщо під час бігу ваш тиск підніметься до 180/120 мм рт. ст., але зовсім інша ситуація, коли такий тиск вимірюється у стані спокою.

У людському тілі є органи, які можуть тривалий час працювати за умов підвищеного тиску. Кардіологи називають такі органи – органани-мішені. А все через те, що саме по них найбільше б'є гіпертонія, і саме вони створюють у майбутньому найбільші проблеми для здоров'я пацієнта.

Проблеми із серцем, фото: chemistsworld.com
Проблеми із серцем, фото: chemistsworld.com

Популярні новини зараз
Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

Виділяють 4 основні органи-мішені:

  • серце,
  • головний мозок,
  • нирки,
  • сітківка.

Постійна дія підвищеного тиску на ці органи призводить до розвитку наступних ускладнень:

Серце – гіпертрофія серцевого м'яза, порушення ритму серця (часто – миготлива аритмія), серцева недостатність, інфаркт, смерть. Головний мозок – головний біль, дратівливість, зниження інтелектуальних здібностей (енцефалопатія), транзиторна ішемічна Атка (мікроінсульт), інсульт, смерть. Нирки – зниження функції нирок, хронічна хвороба нирок, ниркова недостатність, смерть. Сітківка ока – погіршення зору, крововилив у сітківку, сліпота.

лікар за роботою, скріншот з відео
лікар за роботою, скріншот з відео

Для того, щоб уберегти себе та близьких потрібно вчасно діагностувати та лікувати гіпертонію. Адже своєчасне лікування може не лише зупинити, а й позбавитися ураження органів-мішеней.

"Тому, якщо ваш тиск підвищується, не відкладайте візит до лікаря, адже згодом зміни в органах-мішенях стають незворотними. Тримайте свій тиск на контролі, будьте фізично активними, їжте більше свіжих овочів та фруктів, менше жирної та солоної їжі, відмовтеся від тютюну", - написано в пості.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Нагадаємо, що у жінок може закінчитися лихом: експерти назвали спецію, що викликає галюцинації та нудоту.

Раніше ми повідомляли, що українцям підказали, як не втратити "пам'ять" і не захворіти на деменцію: важливі поради для здоров'я.