Травень є досить вдалим місяцем для висадки розсади у відкритий ґрунт, адже весняні заморозки вже минули, погода тішить теплом, а літо ще не розійшлося на повну.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТим не менш, важливо дотримуватись основних правил висадки розсади, щоб отримати врожай, яким ви точно будете задоволені. Насамперед врахуйте, якщо весна не тепла, то поспішати з пересадкою розсади не варто. Потрібно дочекатися того моменту, коли нічна температура не опускатиметься нижче 10 градусів.
Основні правила висадки розсади у відкритий ґрунт:
1. Черговість посадки. Першими висаджують селера та капусту. Потім – помідори та огірки. Теплі - баклажани, перець і гарбуз і патисони, їх потрібно висаджувати, коли температура буде не нижче п'ятнадцяти градусів.
За шість годин до посадки розсаду потрібно рясно полити, щоб коріння було насичене вологою і добре діставалося з горщиків. Висаджувати краще у похмуру погоду або ввечері.
2. Технологія посадки. Для розсади потрібно зробити лунку на 2-3 см більшу, ніж об'єм горщика. На її дно додати органіку, наприклад компост, перегній або курячий послід і кілька ложок попелу. Все це перемішати із землею та висадити розсаду. Далі обов'язково ущільнити ґрунт і влити півтора-два літри води на один кущик.
3. Глибина посадки. Капусту і томати можна садити глибоко, до першого листя. Перці та баклажани висаджують на тому ж рівні, що вони росли у горщику. Огірки під час посадки можна присипати біля стебла та повторювати ще раз.
4. Щільність посадки. Ущільнювати посадку на невеликих ділянках не завжди ефективно. Рослини посаджені дуже густо, погано прогріваються, погано провітрюються і хворіють, від цього врожай виходить меншим.
Дотримуйтесь наступної схеми посадки:
- високі кущі - 50х60
- низькорослі - 40х30
- огірки - 35х50
5. Догляд за розсадою. Її потрібно поливати теплою водою вранці та ввечері, а також регулярно підгодовувати. Перший раз добриво потрібно додати не раніше як за два тижні після посадки.
Нагадаємо, що листя не потемніє, а коренеплоди будуть соковитими та солодкими: як правильно поливати моркву та буряк.
Раніше ми повідомляли, ложка дьогтю в бочці меду: дієтологи назвали головну небезпеку солодкого продукту.