Зола безумовно є дуже корисною у дачних справах, проте не кожен звертає увагу на те, що іноді джерело калію та фосфору може призвести до гнітючих наслідків. Все через неправильне його застосування.

Як зазначають у статті на сайті"Рrostoway", помилки найчастіше роблять огородники-початківці, але іноді її допускають і досвідчені дачники.

Перше, що треба знати, це те, що не всяка зола підходить.

Тому категорично не можна використовувати на городі чи саду золу, яка залишилася після спалювання паркану чи сміття. Найчастіше не підійде і зола з мангалу, адже нерідко для розпалювання використовують спеціальний хімічний засіб, який погано впливає на рослини.

Лук на грядці, скріншот: Youtube
Лук на грядці, скріншот: Youtube

Популярні новини зараз
Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

У той же час для грядок добре підходить попел, який залишився з печі або просто після спалювання гілок або полін.

Крім того, не можна використовувати золу скрізь, де заманеться . Врахуйте, що в деяких випадках рослинам потрібен кислий ґрунт. У той же час попел діє як розкислювач, тому виходить, що сіянці погано ростуть і дачники не розуміють причини. Тому перед внесенням золи слід перевірити кислотність ґрунту за допомогою води та оцту.

Велику роль також відіграє правильне дозування . Тому не можна сипати золу стільки, скільки заманеться, інакше може статися дисбаланс мікроелементів. Наприклад, рослини отримають багато фосфору та калію, а азоту, навпаки, буде мало. А така ситуація неодмінно позначиться на кількості та якості врожаю.

грядка, фото Pxhere
грядка, фото Pxhere

Нагадаємо, що людські фекалії як добрива для городу – до такого ви не були готові.

Раніше ми повідомляли, чим поливати огірки, щоб плодили до осені: два "секретні" добрива.