Є такі городники та дачники, які "закривають очі" на присутність на своїй ділянці хруща. На жаль, далеко не всі наважуються провести обробку від цих комах. За коротке життя хрущ може сильно нашкодити рослинам.

А ось личинки хруща несуть майже таку ж небезпеку, як і дорослі комахи, адже вони можуть повністю знищити коріння саджанця. Давайте дізнаємося, як за допомогою народних та традиційних засобів позбавитися від хруща.

Про це розповів один із українських блогерів-дачників, який ділиться своїми порадами у мережі YouTube.

Травневий жук, фото " щоденник дачника. Сад і город"
Травневий жук, фото " щоденник дачника. Сад і город"

Як боротися з хрущом

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Найпростіший спосіб боротьби з цим шкідником – весняне перекопування біля дерев та на грядках. Також потрібно регулярно струшувати з кущів та дерев дорослих комах.

А личинки хруща ховаються на глибині 10-20 сантиметрів, тому їх легко помітити і витягнути. Для повного знищення шкідника використовують інсектициди: "Антихрущ", "Валлар", "Почин".

Ці засоби потрібно вносити у ґрунт на глибину 5-10 см. Також можна обробити коріння перед висадкою.

Травневий жук, скріншот із відео
Травневий жук, скріншот із відео

Народні засоби від личинок хруща широко відомі серед українців. Ми відібрали найпопулярніші варіанти, ніж пролити землю від хруща:

• настій з лушпиння цибулі - розвести відро води лушпинням в пропорції 1:3. Суміш має настоятися, для цього вистачить приблизно п'ять днів. Далі рідину потрібно розбавити водою у співвідношенні 1:1, щоб знизити концентрацію. Зазначимо, що за відсутності цибулі, за цим рецептом також можна заварити лушпиння часнику.

• йод від личинок хруща - влити в 10 л води 20 крапель йоду - цього повинно вистачити для забезпечення захисту вашим рослинам і грядкам. Якщо ви бачите, що вони вже помирають, краще зробити це кілька разів. Тричі з інтервалом у п'ять днів буде достатньо.

• спирт - розводити в тих же пропорціях, що йод, але тут важливо не зволікати і приступити до обробітку ґрунту відразу, оскільки речовина має схильність вивітрюватися.

Нагадаємо, чистий посуд, здорові рослини та смачні напої: не викидайте яблучні шкірки, спробуйте ці лайфхаки.

Раніше повідомлялося, як правильно вибирати полуницю на ринку та в магазинах: вбережете себе та своє здоров'я.

Також, з грядки відразу на кухню: унікальні способи підживлення помідорів, плоди будуть наче на картинці.