Здорова печінка є головною складовою довголіття, бо орган виконує безліч важливих функцій в організмі та бере участь більш ніж у 500 процесах.

Дієтолог Оксана Скиталінська розповіла на своїй сторінці у Facebook про те, що впливає на здоров'я печінки та які продукти слід вживати для її належного функціонування.

Корисна їжа. Фото: Youtube
Корисна їжа. Фото: Youtube

Нашій печінці потрібен якісний "будівельний матеріал" - білок, що дозволяє їй виробляти ферменти та білки, необхідні для здійснення процесів детоксикації та нормального обміну речовин.

Недостатнє споживання білка призводить до накопичення жиру в клітинах печінки (жирова дистрофія), занепаду клітин печінки та пошкодження мітохондрій.

Популярні новини зараз
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Недостатнє споживання білка уповільнює утворення жовчі, сприяє збільшенню синтезу холестерину та густоти жовчі, що збільшує ризик утворення каменів у жовчному міхурі.

Для повноцінної детоксикації печінки потрібні вуглеводи — овочі, ягоди, гриби, каші. Клітковина у цих продуктах допомагає печінці виконувати свої функції. Також важливим компонентом здоров'я печінки є жири.

Продукти у холодильнику. Фото: скрін youtube
Продукти у холодильнику. Фото: скрін youtube

Печінці потрібні рослинні антиоксиданти, які містяться в ягодах чорниці, чорної смородини, малині тощо. Корисні, крім цього, всі види капусти, рукола, редька, редис, листя гірчиці та паростки брокколі.

А ще не варто забувати про воду. Її треба пити багато протягом дня.

Нагадаємо, тренер пояснив, від яких круп краще відмовитись, а які наминати за обидві щоки.

Як повідомляв "Знай.uа", схуднути обіймаючись і обідаючи в компанії - реально: 5 лайфхаків на шляху до постаті мрії

Знай.uа писав, 4 продукти, які обов'язково варто їсти до кінця травня: перед напруженою восени саме вони врятують вас