На багатьох рослинах на городі, а також на кімнатних рослинах можна помітити шкідника, який плете павутину і висмоктує соки з них – це павутинний кліщ.

Павутинні кліщі можуть бути різного кольору: жовто-зелені, червоні, оранжеві, білі. Як правило, вони живуть на звороті листя і дуже швидко розмножуються. Уражені кліщем листочки змінюють колір, на них з'являються жовті крапочки та вони швидко опадають.

Павутинний кліщ. Фото: Youtube
Павутинний кліщ. Фото: Youtube

Головна причина появи павутинних кліщів на рослинах – сухе повітря, тому найкращий профілактичний захід – це обприскування рослин у посушливу погоду.

Для боротьби з павутинним кліщем можна скористатися народними засобами – відварами та настоями рослин, які мають інсектицидні властивості.

Популярні новини зараз
Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло
Показати ще

Павутинний кліщ. Фото: Youtube
Павутинний кліщ. Фото: Youtube

Які народні засоби можна використовувати для захисту рослин

1. Цибулева лушпиння

200 г цибулиння заливаємо 10 л теплої води, настоюємо 4-5 днів, проціджуємо і обробляємо рослини тричі через кожні 5 днів.

2. Часник

500 г часнику подрібнюємо, заливаємо 3 л води, настоюємо 5 днів у теплому темному місці та проціджуємо. Для обробки рослин від кліщів 60 г настою розводимо в 10 л води та додаємо 50 г мила.

3. Кульбаба

200-400 г подрібненого коріння або 500 г свіжого листя кульбаби лікарської заливаємо відром теплої води (приблизно 40°C), настоюємо 2-3 години, проціджуємо і відразу ж використовуємо: перший раз – під час розпускання листя, другий – після цвітіння, третій – ще через 10-14 днів.

Павутинний кліщ. Фото: Youtube
Павутинний кліщ. Фото: Youtube

4. Ромашка

1 кг подрібненої сухої або 3 кг свіжої ромашки лікарської заливаємо 10 л води (температура – 60-70°C), настоюємо протягом 12 годин, проціджуємо, розбавляємо водою в 2-3 рази і додаємо від 10 до 40 г рідкого мила.

5. Тютюн

400 г сухого тютюну або махорки добу настоюємо в 10 л води, після чого кип'ятимо приблизно 2 години, чекаємо, поки розчин охолоне, проціджуємо, доливаємо водою до об'єму 10 л і додаємо 50 г мила.

Павутинний кліщ. Фото: Youtube
Павутинний кліщ. Фото: Youtube

Нагадаємо, ми писали, що будуть цвісти все літо: чим підгодувати троянди наприкінці травня.

Як повідомляв "Знай.ua" влітку старих цін уже не буде: скільки коштуватимуть для українців картопля, цибуля і морква.

Також "Знай.ua" інформував, немає сенсу витрачатися на хімію: як приготувати домашній засіб для миття вікон.