Вчені з університету Фінляндії провели цікавий експеримент щодо впливу алкоголю на якість сну.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ дослідженні взяло участь понад 4 тисячі людей віком від 18 до 65 років. Після отриманих результатів науковці з Технологічного університету Фінляндії не рекомендують пити алкоголь, зокрема вино, на якому і було збудовано експеримент, безпосередньо перед сном. У результаті дослідження оцінювалося якість сну у різних ситуаціях.
Добровольці одного вечора приймали алкоголь перед сном, а другого – ні. Якість їх сну щоночі експерименту оцінювали за допомогою приладу для вимірювання варіабельності серцевого ритму. Саме цей показник допомагає визначити, наскільки глибоко спить людина.
Для чоловіків доза була 3 келихи вина, а для жінок – 2. Після випитого у випробуваних погіршувалась якість сну на 39,2%. При цьому 2 келихи у чоловіків і 1 у жінок перед сном знижували його якість лише на 24%. Дивно, але навіть малі дози алкоголю перед роблять його гірше на 9%.
Недолік повноцінного глибоко сну може негативно вплинути на здоров'я. Провокуватиме тривожні розлади, депресії і навіть може стати однією з причин серцево-судинних захворювань. Про це попереджають автори масштабного експерименту.
Нагадаємо про захист від поту: кілька ефективних засобів, які стануть чудовою альтернативою дезодоранту.
Раніше ми повідомляли, що простіше не виходити з дому? Як полегшити симптоми метеозалежності – поради від лікаря.