На сайті Pharmacy Times розповідають, що відсутність регулярного сну негативно діє на роботу серця та може стати причиною виникнення атеросклерозу.

Дослідження проводила Келсі Фулл, доцентка відділення епідеміології у Вандербільті, завдяки їй вчені змогли довести зв'язок між атеросклерозом та недостатньою тривалістю сну.

В дослідженні взяли участь дві тисячі пацієнтів віком від 45 до 84 років, які не мали жодного серцево-судинного захворювання. Всі вони носили спеціальні наручні пристрої, які визначали тривалість неспання та сну. Також пацієнти заповняли щоденники та взяли участь в одному нічному дослідженні, під час якого вчені вимірювали фази сну, дихання, частоту серцевих скорочень, час пробудження й засинання.

Здоровий сон. Фото: Youtube
Здоровий сон. Фото: Youtube

Популярні новини зараз
Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Кабмін звільнив від мобілізації 133 "важливі" структури: люди назвали це "офіційною війною для бідних" Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх
Показати ще

Дослідженням було виявлено, що люди які регулярно недосипають мають більшу схильність до розвитку атеросклерозу (утворення на стінках артерій бляшок). Ця хвороба призводить до звужування артерій, блокується приток крові, поживних речовин і кисню до органів.

Якщо впродовж тижня не досипати більше ніж на 2 години, на 12% збільшується ймовірність утворення у людини каротидних бляшок.