Війна війною, а городи та дачі навесні не чекатимуть, їм потрібно приділити увагу заради майбутнього врожаю.

Чимало українців незабаром зіштовхнуться з тим, що основним джерелом свіжої зелені для них стане власний шматочок землі. А більшість це розуміє після року шокування від цін на ринках і в супермаркетах.

Як правильно доглядати розсаду і яким культурам протипоказана така процедура, як пікірування?

Розсада томатів. Фото: YouTube
Розсада томатів. Фото: YouTube

Що таке пікірування: це пересадка паростка, отриманого з насіння, в інший горщик, під час якого йому прищипують кінчик кореня. Після цього коріння краще гілкується. Наприклад, у томатів пікіровка сприяє зростанню рослини і більшої кореневої системи.

Популярні новини зараз
Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Знову таке побачите не скоро: 22 червня обов'язково треба звернути увагу на небо Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Які культури не люблять пікіровку:

Баклажани: їм пікіровка протипоказана, оскільки якщо прищипнути головний корінь, сіянець не зможе видобувати з ґрунту необхідну кількість води та поживних речовин. Така розсада пов'яне та загине від нестачі води, скільки її не поливай.

Вирощування баклажанів, кадр з відео
Вирощування баклажанів, кадр з відео

Перці: пікірування їм протипоказане, оскільки викликає у них хвороби, а врожай дозріває пізніше і стає мізерним. Крім того, у ранку на корені може потрапити небезпечна інфекція.

Перець, фото: скріншот з відео
Перець, фото: скріншот з відео

Коренеплоди: таким рослинам, як коренева селера та буряк, теж протипоказана прищипка кореня. В іншому випадку коренеплоди виростуть негарними та кострубатими.

Буряк, скріншот: YouTube
Буряк, скріншот: YouTube

Нагадаємо про найкращі дати для посадки огірків у 2023 році: інакше врожай може не вродити.

Раніше ми повідомляли про найкращу хитрість городника: як покращити врожай за допомогою йоду, розсада це любить.