Сьогодні у православ'ї день Єрмила та Стратоніка. Інші назви свята: "Єрмил – усім і вся милий", "Єрема", "Єремин день", "Єрема на печі", "Єлізар".

Цар Лікіній правив у місті Сінгідон, яке зараз називається Белградом. Тоді в 3-4 століттях Єрміл служив дияконом та проповідував Боже Слово. Його віра була непохитною. Тому, як тільки цар дізнався про його діяльність, то відразу ж наказав ув'язнити диякона у в'язницю. Його піддали тортурам, але він не відмовився від віри, тому його засудили до смерті та втопили у Дунаї.

Єрмилу сторожив в ув'язненні Стратонік, який виявився не лише його другом, а й таємно сповідував християнство. Він лив сльози, дивлячись на тортури та катування Єрмила. Це побачили та викрили його у християнській вірі, за що теж катували та втопили у річці. Через три дні християни знайшли їхні тіла на березі та поховали за містом.

Популярні новини зараз
Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Зазвичай, ці дні були дуже холодними в наших краях, тому в народі було прийнято проводити весь день вдома. Також сьогодні спостерігали за кішкою, яка мешкає в будинку. Вже тоді за поведінкою тварини передбачали, якою буде погода. Ці прикмети дійшли до наших днів, але не всі. Ми тільки знаємо, що якщо кішка згорнулася клубочком і сховала мордочку, значить будуть сильні морози.

Кішка була не просто домашньою твариною, з нею пов'язували багато повір'їв, її поважали, бо вважали, що вона лікує хворих, коли притискається до хворого місця. Вона служила містичним радником, а ще ніколи не лягала на погане місце. Якщо селянина долало незрозуміле нездужання, треба було постояти чи полежати тому ж місці, як і кішка.

Що не можна робити цього дня:

  • Організовувати галасливі застілля;
  • танцювати та веселитися;
  • сваритися з домочадцями через дрібниці;
  • виходити на вулицю.

Нагадаємо, що в Україні до 60% злетять ціни на овочі із "борщового набору": споживачам назвали причини.

Раніше ми повідомляли, як убезпечити кімнатні рослини від засихання в холодний період, всього 4 правила.