У Житомирській області місцевий житель виявив старовинні монети під час викопування піску з річки.

Виявилося, що Рибалка Сергій Комар натрапив на справжній скарб для України. Монетам більше тисячі років і вони використовувалися ще в Київській Русі.

Цікаво, що професійні археологи вже більше ста років не могли знайти срібняки. І звичайне копання піску стало унікальною подією.

ОЛЕКСАНДР АЛФЬОРОВ

Сталося це в Житомирській області (селище Городниця). Знахідку вже встигли охрестити "Городницьким скарбом".

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Варто відзначити, що в цьому районі вже знаходили схожий скарб, але це були римські монети.

Найцікавіше, що істориків більше здивувало те, що рибалка сам вирішив передати скарб державі. Адже він міг продати це на чорному ринку. Однак і держава дає винагороду за подібні знахідки - 20% від фактичної ціни.

Тепер кладу ніщо не загрожує. Монети передані на очищення та реставрацію до Житомирського краєзнавчого музею.

Співробітник Інституту історії НАН України пояснив і походження монет.

Швидше за все це ситуативно заховані скарби в критичній ситуації.

ОЛЕКСАНДР АЛФЬОРОВ

Тепер трохи про монети: з тридцяти двох срібняків на двадцяти семи вибито тризуб, який на той час був символом Володимира Великого. Історики вважають, що їх карбували з кінця Х століття і до смерті князя (1015 рік). Решта п'ять монет (імовірно 1015 - 1019 року) з тризубами Святополка Окаянного (так його прозвали за те, що він убив братів).

Якщо процес реставрації пройде успішно, то незабаром українці зможуть на власні очі подивитися на знахідку.

ОЛЕКСАНДР АЛФЬОРОВ