Фахівці Національного інституту превентивних археологічних досліджень Франції (Inrap) провели розкопки в комуні Бребьер (департамент Па-де-Кале). Серед цінних знахідок було виявлено безліч стародавніх артефактів, але найбільше зацікавив дослідників обвуглений “пиріг”. Його, судячи з усього, спекли цілих дві тисячі років тому!

Археолог, фото: Getty Images
Археолог, фото: Getty Images

Залишки стародавньої їжі — надзвичайно рідкісна знахідка, адже продукти швидко розкладаються. Зберегтися пирогу вдалося лише тому, що страва пригоріло.

"Древньому кухареві не пощастило — його пиріг пригорів до такої міри, що став повністю непридатним для вживання в їжу. Але саме цей факт дозволив пирогу зберегтися до нашого часу — його хімічний склад змінився, завдяки чому він не розклався, як личить органіці", — розповіли французькі дослідники.

Блюдо було доставлено в лабораторію, де досліджується донині. Згідно з першим аналізам, в його складі були ячмінь і два види пшениці. До речі, сам пиріг зовсім невеликий — всього десять сантиметрів в діаметрі. Вчені заявили, що він був виготовлений між 40 і 87 роками н. е. — в датуванні допомогли фрагменти керамічного посуду, знайдені поряд.

Популярні новини зараз
Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Обов'обов'язково підпишись на наш канал Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, аргентинські палеонтологи знайшли в Патагонії останки мегараптора, довжина якого досягає десяти метрів.

Як повідомляв портал Знай.uа, таємниче виникнення майя – виявилено попередників древньої цивілізації.

Також портал Знай.uа писав, 2000 років пролежала в болоті – археологи знайшли ті, що належало ще стародавнім римлянам.