Довгі роки багато дослідників історії Другої світової війни намагалися зрозуміти, навіщо військові нацистської армії Німеччини використовували патрони з дерев'яними кулями. У істориків на це питання є відповідь.

Ще на самому початку війни було помітно, що німці виробляють патрони з дерев'яними кулями, що не могло не викликати питань. Адже дерев'яною кулею навіть горобця не зіб'єш, не кажучи вже про людину в броні і касці. Як виявилося, відповідь вельми несподівана.

Військові нацистської Німеччини, скріншот: YouTube
Військові нацистської Німеччини, скріншот: YouTube

Британська розвідка розкрила дивний прийом німців ще на початку 1941 року. Пол Верховський, диверсант, приніс із завдання викрадені з тренувального німецького табору дерев'яні кулі. З'ясувалося, що німці використовували дерев'яні кулі відразу для декількох цілей. Ними оснащували курсантів на тренувальних базах — економія боєприпасів виявилася колосальною. Потім ті ж патрони споряджалися для стрільби гвинтовими гранатами. До дулу приєднувалася спеціальна мортирка, в неї кидали гранати й стріляли тим самим дерев'яним патроном.

Проте вже під кінець війни Німеччина знову намагалася перейти на дерев'яні кулі, але вже з інших причин: для виробництва боєприпасів не вистачало навіть свинцю, з відомих причин.

Популярні новини зараз
Українцям заборонили, а собі замовляють новенькі: держоргани обурили тендерами на кондиціонери У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом З початку навчального року в українських школах вводять обмеження: що зміниться для першоклассників Українців змусять підписати договір: кого скоро торкнеться
Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, "Зліпила" з Гітлера романтика і померла разом з ним — невідомі скелети з шафи Єви Браун.

Як повідомляв Знай.uа від Гітлера до принцеси Діани — ці люди померли в один день зі своїми "половинками".

Знай.uа писав, в повних секретами лісах Шотландії виявили легендарний бункер Черчілля.