У 2015 році археологи Джеффрі Бломстер та Віктор Салазар Чавес розпочали розкопки мексиканського місця Етлатонго, 3400-річного села в горах Оаксаки, де вдалося виявити майданчик для месоамериканської гри в м'яча - давньої спортивно-ритуальної практики жителів Центральної Америки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє видання
При розкопках вчені виявили майданчик з пласким кам'яним дном завдовжки 46 метрів, що приблизно дорівнює половині сучасного поля для гри у футбол.
За оцінками дослідників, поле використовувалося для гри щонайменше протягом 175 років.
Знахідка стала другим за давниною полем для гри у м'яч у Центральній Америці. Єдиний відомий прадавній "корт" знаходиться в Пасо де ла Амада в мексиканському штаті Чіапас, його було побудовано близько 1650 року до нашої ери.
Вчені припускають, що поле в Етлатонго є результатом культурного впливу ольмеків, однак зазначають, що гра у м'яча важлива для більшості цивілізацій регіону, у тому числі ацтеків та мая.
Гру у м'яча, що практикували месоамерианські культури, часто розглядають як версію футболу, оскільки у ній не дозволялося використання рук. Однак дослідники стверджують, що і традиційні футбольні удари у ній були заборонені - атлетам доводилося жбурляти снаряд значної ваги стегнами і плечима. Ця гра часто супроводжувалася людськими жертвопринесеннями - даром для богів найчастіше виступала команда переможців.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше під Дніпром археологи натрапили на цивілізацію "перших", такого Україна ще не бачила.
Як повідомляв портал "Знай.ua", археологи в Єгипті виявили унікальну гробницю фараонів: фото.
Також "Знай.ua" писав, що археологи відкопали саркофаг часів Стародавнього Єгипту - те, що було всередині, змінить хід історії.