Давно загублену столицю королівства майя відшукали на задньому дворі одного з мексиканських фермерів.

Вчені - доцент антропології Чарльз Голден і його колеги з США, Мексики і Канади - заявили про знахідку століття. Їм пощастило знайти давно загублену столицю королівства майя. Її виявили на задньому дворі мексиканського фермера, повідомляє Phys.org.

Дослідники почали розкопки ще в червні 2018 року. Вчені виявили кілька важливих пам'ятників епохи майя, на одній збереглися тексти, які описують ритуали, битви, міфічного водяного змія і танець бога дощу. Крім того, дослідники знайшли руїни піраміди, королівського палацу і площадки для гри в м'яч.

Зліва малюнок планшета, знайденого на місці, справа - його 3-D модель, фото:phys.org
Зліва малюнок планшета, знайденого на місці, справа - його 3-D модель, фото:phys.org


Вчені вважають, що на місці розкопок, яке назвали Лаканджа Цельталь, в минулому знаходилося велике місто Сак Ци - столиця королівства майя. Ймовірно, перші люди з'явилися тут в 750 році до нашої ери і жили в поселенні протягом тисячі років.

Сак-Ци був аж ніяк не наймогутнішим з королівств майя, і його залишки скромні в порівнянні з більш відомими пам'ятками Чичен-Іци і прилеглого Паленке.

Голденназвав знахідку "великим шматком головоломки", якою є культура древніх майя.

Популярні новини зараз
Чи можуть призвати українців, які мають право на відстрочку - до чого треба приготуватись Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Вчені шукали підтвердження існування королівства з 1994 року, коли вперше виявили згадки про нього на інших місцях розкопок, пов'язаних з майя. Царство також згадується на скульптурах, які зберігаються в музеях по всьому світу.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у гробниці Тутанхамона знайшли нове приміщення

Як повідомляв портал Знай.ua, у Єгипті знайшли скриню віком 3500 років зі згадкою про фараона Тутмоса II

Також Знай.ua писав, археологи розкопали в гробниці унікальну зброю древніх римлян