До нашого часу не залишилося точних портретів або описів зовнішності князя Володимира. Однак його звикли уявляти таким, як на безлічі картин, у фільмах та мультфільмах: блондином з коротким носом і світлими очима.

Проте, в наш час добре відома зовнішність його сина Ярослава Мудрого — він був чорнявим чоловіком з орлиним носом. Важко припустити, що Ярослав вдався у свою маму, оскільки Рогнеда — скандинавська дівчина, дочка князя Рогволода, який захопив Полоцьк у часи розділу скандинавами східних слов'янських земель.

Князь Володимир, скріншот
Князь Володимир, скріншот

Саме через скандинавські корені з великою ймовірністю мати Ярослава була блондинкою або рудоволосою, тим більше немає причин думати, що у неї були не північні риси обличчя. У такому разі виходить, що Ярослав вдався до батька, і тому князь Володимир насправді міг бути брюнетом з орлиним носом. До того ж, цілком можливо, що світлооким.

Цілком ймовірно, що Рюриковичі постійно відчували Володимира чужим не лише через його слов'янську кров, але і тому, що зовні він сильно виділявся серед братів і дядьків.

Популярні новини зараз
21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами "Київводоканал" дав споживачам кілька тижнів: якщо встановлено лічильник, зробіть це У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Хрещення Русі, скріншот
Хрещення Русі, скріншот

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше