Берегова лінія Нідерландів потерпає від підйому рівня моря. Саме тому для захисту від ерозії та повені створюється штучна лінія — витягнутий з морського дна пісок насипається на узбережжя. Пляж у районі голландського міста Монстер у 2012 році було засипано піском, відібраним на відстані 13 кілометрів від берега.

На зміцнення смуги пішло близько 21 000 000 м3 ґрунту кам'яного століття, і це стало подарунком для археологів. Навіть місцевим жителям на очі постійно трапляються стародавні артефакти. Так, медсестра Віллі ван Вінгерден, яка живе поряд з пляжем, у 2013 році знайшла зуб шерстистого мамонта, а зараз у неї понад 500 фрагментів і артефактів.

Артефакти, фото: MANON BRUININGA
Артефакти, фото: MANON BRUININGA

У час останнього льодовикового періоду, рівень моря був на 70 метрів нижче, і сучасне Північне море між Великобританією і Нідерландами було тоді густонаселеною долиною, де жили неандертальці і більш ранні гоминіни. У дослідженнях місцевість згадується як Доггерленд. Близько 8 500 років тому льодовики розтанули і долину затопило.

Нещодавно медсестра Віллі ван Вінгерден вирішила дізнатися думку фахівців і показала їм колекцію. Багато представлених нею артефактів виявилися досить цінними. Наприклад, крем'яний фрагмент з шматочком бурштину, який виявився частиною ручного інструменту неандертальців, віком не менше 50 тисяч років Хімічний аналіз показав, що неандертальці використовували складні методи для перероблювання берести в дьоготь. За цю знахідку медсестру навіть включили в список авторів на слуханнях Національної академії наук.

Популярні новини зараз
Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Дослідники припускають, що Доггерленд пережив кілька етапів заселення. Найдавніші знаряддя віком 800 000 років, ймовірно, належали представникам виду Homo antecessor - тупикової еволюційної гілки людини. Всі ці реліквії є слідами "загубленого світу", який колись був населений та ряснів великою кількістю рослин і тварин. Вчені припускають, що Доггерленд міг займати близько 180000 км2 суші, а його площа в чотири рази перевершувала площу сучасних Нідерландів.

Артефакти, фото: MANON BRUININGA
Артефакти, фото: MANON BRUININGA

Артефакти, фото: MANON BRUININGA
Артефакти, фото: MANON BRUININGA

Артефакти, фото: PAUL KOZOWYK
Артефакти, фото: PAUL KOZOWYK

Артефакти, фото: MANON BRUININGA
Артефакти, фото: MANON BRUININGA

Нагадаємо, раніше ДНК древніх африканців відкрила очі на походження людей, такого ніхто не чекав

Як повідомляв портал "Знай.ua", таємницю Бермудського трикутника розкрито: знайшли корабель, який пропав 100 років тому

Також "Знай.ua" писав, перші українські "кіборги": 29 січня вшанують Героїв Крут, які зупинили армію більшовиків у 1918