6 червня 1889-го у Києві народився механік, винахідник та авіатор Ігор Сікорський.

Навчався в Київському політехнічному інституті. Проектував гелікоптери, які на той час вважали неможливими. На власноруч сконструйованих літаках встановлював рекорди з дальності та швидкості польоту.

Читай Знай.ua у оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Працюючи на Російсько-Балтійському вагонному заводі у Ризі, побудував багатомоторний літак "Ілля Муромець". На ньому перелетів із Петербурга до Києва.

"У 25 років Сікорський став кавалером ордена Святого Володимира IV ступеня, рівного за значенням ордену Святого Георгія, але в цивільній сфері. Це давало йому дворянство. До 28 років вже був національним героєм. Але все це не запаморочило йому голову. Він був сповнений творчих планів і далекий від мирської суєти", - пише про Сікорського дослідник Вадим Михеєв.

Популярні новини зараз
ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

1918-го дізнався, що більшовики хочуть його розстріляти. Емігрував у Францію. За рік переїхав у США.

У приміщенні курника почав будувати літаки на продаж. Від композитора Сергія Рахманінова отримав $5 тис. - сучасні 1,8 млн грн. Сікорський заснував компанію та розробив серію літаків, які встановили світові рекорди. Гідроплан S-42 забезпечив регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.

Гелікотерами Сікорського почали користуватися президенти США. Для них збудували майданчик на території Білого дому.

Помер Ігор Сікорський у США 26 жовтня 1972-го. Компанію Sikorsky Aircraft успадкував його старший син Сергій.