Активісти-екстремали з Кривого Рогу послужили на благо українській історії. Їм вдалося пробратися в покинутий купецький підвал в Нікополі і дістати ряд унікальних артефактів.

Взяти участь у пошуковій експедиції їх запросив Благодійний фонд "Нікополь туристичний". Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі екстремал Микола Єрошкін.

Спочатку активісти розкопали втрачене купецьке підземелля. Команді "Дангіон Кривий Ріг" в результаті пошукової експедиції вдалося спуститися в засипаний підвал і дістати звідти ряд артефактів.

Популярні новини зараз
Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років
Показати ще

Там вони виявили кладку з виступами в стіні для установки ліхтарів, залишки ступенів, за якими в цей тунель спускалися, старі залізні петлі від воріт, британську цеглу виробництва початку 20 століття з написами, пляшку з-під вина минулого століття та інші артефакти.

Як припускають хлопці, швидше за все, такі тунелі в Нікополі - це залишки фортифікаційної споруди Слов'янськ, будівництво якого почалося ще під час правління Катерини II і так і не було завершено.

Місцеві купці на цьому місці побудували свої будинки, але так і не наважились зруйнувати підвальні приміщення, продовжуючи використовувати їх у своїх цілях.

"В лоно туризму і спелеології України було повернуто фрагмент втраченого купецького підвалу з підземеллям, який був варварськи засипаний і забарикадований в радянський час, а також ряд артефактів. Попереду ще дуже багато роботи, але ми щиро віримо в те, що хто шукає, той завжди знайде", – резюмував Микола Єрошкін.

Варто відзначити, що для хлопців це 4-та експедиція. Поки що рятувальникам не вдалося знайти повністю цілий купецький тунель, лише його фрагменти. Самі підземелля, за словами учасників експедиції, побудовані ще в 18-19 століттях. На даний момент входи в такі тунелі засипані або зруйновані.

До речі, у 20 столітті в деяких з таких тунелів і підземель знаходили скарби з золотом.

Нагадаємо, в українських катакомбах натрапили на старовинну підземну кімнату. Відомо, що дані катакомби були закритими ще в 50 роках, вхід до них засипали екскаватором.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені з'ясували, що мегалітичні склепи служили сімейними гробницями для жителів Європи.

Також "Знай.uа" писав, вчені знайшли найдовшу у світі печеру. За два роки ізраїльським спелеологам вдалося нанести на карту 10 кілометрів проходів і гротів.