На днях дослідники розповіли про неймовірне. У приватній колекції в США довгий час був захований експонат, позначений як "Волосся Леонардо да Вінчі".

Знахідку також покажуть всім бажаючим вперше в історії в музеї Ideale Leonardo da Vinci в місті Вінчі в Тоскані, де він народився. Виставка буде відкрита 2 травня з нагоди 500-річчя з дня його смерті.

Вчені планують провести ДНК-аналіз волосся, і якщо підтвердиться, що пасмо належить великому художнику, то це дозволить визначити достовірність останків, які перебувають у Франції. Про це пише The Guardian.

Так на основі цього аналізу генетики зможуть знайти генетичні основи видатних талантів та Вінчі.

Популярні новини зараз
Мурат Налчаджіоглу принизив колишню Ані Лорак лише парою вчинків: співачка на таке не здатна У Пенсійному фонді розповіли про "хитрість" для збільшення пенсії: хто і як може скористатися Ігри Кацуріних, Дорофєєвої та Дантеса випливли назовні - ніхто й не подумав би, що все настільки: "Його ніхто й не любив" Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

"Ми розраховуємо, що ця незвичайна реліквія дозволить нам продовжити дослідження ДНК да Вінчі", - відзначають дослідники.

Як повідомляють фахівці, пасмо вперше виявили в 2016 році, але тільки зараз їм представилася можливість провести аналіз ДНК. Автори дослідження планують порівняти його з ДНК живих нащадків Леонардо, а також з кістками, знайдених у похованнях да Вінчі.

Проведенням тестів займуться директор італійського музею Алессандро Веццозі, і президент фонду спадщини Леонардо да Вінчі Агнесе Сабато.

У 2016-му році цей дует заявив, що зумів знайти 35 прямих нащадків, які ведуть рід від зведеного брата Леонардо, Доменіко. У масі своїй вони сьогодні проживають в Тоскані. У самого художника дітей не було.

Також дослідники встановили кілька поховань представників сімейства Вінчі, які теж послужать для отримання генетичних матеріалів.

"Цей зразок – як раз те, що нам потрібно, щоб зробити наше історичне дослідження ще більш достовірним з наукової точки зору, – каже Сабато. – Ми плануємо провести ДНК-аналіз зразка, порівнявши з результатами аналізів нащадків, а також останків, знайдених у похованнях да Вінчі за останні роки".

В кінцевому підсумку дослідники хочуть підтвердити або спростувати достовірність останків художника, що знаходяться в замку Амбуаз, де він помер 2 травня 1519 року.

Зазначимо, спочатку місцем поховання Леонардо була церква Сен-Флорентин, розташована на території замку Амбуаз у Франції. У часи Великої французької революції вона була зруйнована, а останки да Вінчі перевезли в каплиці Сен-Юбер, яка також знаходиться на території замку.

Однак те, що вони дійсно належать італійському генію, сьогодні не є незаперечним фактом. За словами Сабато, новий аналіз ДНК може внести ясність у це питання.

Навколо життя і смерті художника багато легенд. Нещодавно вчені проводили найбільше дослідження здоров'я Леонардо, спираючись на письмових свідченнях сучасників художника, а також на якості робіт в різні роки.

В ході таких досліджень фахівці з'ясували, що художник, швидше за все, помер від інсульту у віці 67 років.

Якість останніх малюнків наштовхнуло вчених на думку, що приблизно в 65 років у Леонардо паралізувало руку, але він продовжував працювати до самої смерті.

Повторний інсульт, що трапився в 1519 році, на думку фахівців, і став причиною загибелі художника.

Нагадаємо, реставратори виявили ранню роботу живописця Сандро Боттічеллі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", життя і світогляд Далі оповиті невидимою завісою таємниці — хоча він і вів публічне життя.

Також "Знай.uа" писав, показали яскраві портрети дивовижної Фріди Кало.