Ця подорож, яка сталася рівно 72 роки тому, стала воістину легендарною. 28 квітня 1947 року норвезький дослідник Тур Геєрдал з п'ятьма товаришами на плоту відплив від західного узбережжя Південної Америки, Перу, до Таїті. Пліт отримав ім'я бога інка Кон-Тікі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Кон-Тікі - це пліт, зроблений з 9 бальзових тропічних дерев. Довжина їх від 10 до 14 метрів. Дерева були зрубані в джунглях Еквадору і привезені на його узбережжі. Кон-Тікі мав гострий ніс, який поліпшував його якості і збільшував швидкість.
До подорожі на плоту через Тихий океан його підштовхнули старовинні літописи і малюнки з зображенням плавзасобів інків. У легендах говорилося, що між Південною Америкою і Полинезией могли бути контакти.
Подорож на плоту Кон-Тікі надихнула багатьох людей на сміливі вчинки і стала візитною карткою Тура Геєрдала. Саме цей перехід по Тихому Океану приніс йому світову популярність, а вже потім і всі інші його не без того чудові пригоди.
Геєрдал народився на півдні Норвегії в родині власника пивоварні та працівниці антропологічного музею. З дитинства цікавився зоологією. Поступив в університет Осло на природничо-географічний факультет. Багато мандрував.
На плоту Кон-Тікі по Тихому океану Геєрдал довів, що на плотах подібні плавання могли відбуватися й три-чотири тисячі років тому. Так люди з Латинської Америки мігрували на острови Полінезії.
Щоб довести, що інки дійсно подорожували вплав, в кінці 1946 року Геєрдал з помічниками взяли дев'ять 15-метрових стовбурів бальсового дерева, скріпили пеньковыми мотузками і встелили бамбуком. Пліт назвали "Кон-Тікі" - на ім'я легендарного полінезійського героя. Він очолював плем'я, яке приїхало на острови з сходу.
Пливли три місяці і 10 днів, подолали майже 7 тис. км.
Вони готували їжу на примусі, який взяли з собою і помістили в дерев'яний ящик. Їжа, як і різне обладнання, зберігалася під палубою, між бамбуковими циновками і бальсовою підставкою. Все необхідне було упаковано в картонні коробки, залиті бітумом, щоб у них не потрапляла волога.
Після повернення на батьківщину Геєрдал описує подорож у книзі. Її переводять на 66 мов. Тираж перевищує 50 млн примірників. Документальний фільм "Кон-Тікі-2" в 1951 отримує премію "Оскар". 1961 на Х конгресі з археології визнали, що Південно-Східна Азія та Південна Америка були батьківщиною народів, що жили на островах Тихого океану.
Нагадаємо, захоплюючу історію Аннет Келлерман, родоначальниці синхронного плавання.
Як повідомляв портал "Знай.uа", чоловік відправився у подорож Атлантичним океаном у спеціальній бочці.
Також "Знай.uа" писав, як американка Лінн Кокс дісталася вплав з США до Росії.