Коли безслідно зникають люди, без причин, не залишаючи жодної зачіпки або доказів – це породжує безліч припущень і легенд, які розбурхують фантазію. Історія безслідного зникнення трьох наглядачів маяка з островів Фланнан саме про це: годинник, що зупинився ні слідів крові, ні трупів.

Відомо, що XX столітті на маяку островів Фланнан Ейлін Мор несли постійну вахту 3 доглядача: другий помічник доглядача Джеймс Дукат, перший помічник Томас Маршалл і асистент Дональд МакАртур. Головний доглядач Джозеф Мур у цей час був на великій землі в свій законний вихідний.

Незабаром він повинен був повернутися на маяк з постачальницьким кораблем і замінити одного з наглядачів. Однак через шторм і Різдво терміни були зрушені.

Відомо, що 15 грудня 1900 року шотландська берегова охорона отримала повідомлення від пароплава "Арктор", що на маяку островів Фланнан не було вогнів. Берегова охорона не змогла негайно відреагувати на хвилюючу новину з маяка, адже на наступний день розігрався шторм.

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

В результаті "Гесперус" дістався до островів тільки опівдні 26-го числа. А коли головний доглядач прибув змінити вахтових, міняти вже не було кого: острів був порожній, ліжка доглядачів залишилися незастеленими, кухонний стілець був перевернутий, а годинник зупинився.

Доглядачів, живих чи мертвих, так ніколи і не знайшли, що дало привід будувати всякі фантастичні теорії навколо їх одночасного зникнення з самотнього острова.

Мур і троє матросів залишилися на острові, щоб продовжити пошуки доказів. Ось що Мур прочитав у вахтовому журналі: з 12 по 14 грудня навколо острова бушував шторм, який не зафіксувала берегова служба. Судячи із записів, був сильний шторм: МакАртур плакав, Дукат був роздратований, а до 14 грудня вже вся команда доглядачів молилася Богу про припинення бурі.

Останній запис в журналі датований 15 грудня. В цей день шторм закінчився і море стало спокійним. В цей же день згасли вогні маяка і, швидше за все, зникли його доглядачі.

Ніяких предметів одягу або частин тіл зниклих не знайшли ні на острові, ні в скелях по його периметру. Мур, як єдиний хто залишився доглядати за маяком, застряг на вахті на цілий місяць. Замінити його вдалося тільки в січні 1901 року. Після такої виснажливої вахти він відмовився повертатися на острови.

Він говорив, що до кінця січня острів огорнула гнітюча атмосфера і він сам почав чути голоси. Правда, це може бути викликано швидше перевтомою. Адже Муру доводилося працювати за трьох.

Офіційне розслідування прийшло до найчевиднішого висновку: всіх трьох наглядачів змило шквалом в океан.

Батько міфу про Бермудський трикутник Вінсент Геддіс побачив у записах у вахтовому журналі зловісний сенс. На його думку, доглядачів кілька днів тероризував аж ніяк не шторм, а злі духи, які були незадоволені присутністю людей на островах.

Нагадаємо, що відомо про найжахливіше місце на землі, де порушується звичайний хід часу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вантажний корабль потрапив у інший вимір.

Також "Знай.uа" писав, похмура таємниця огортає невеликий острів у Каліфорнійській затоці біля берегів Мексики.