Група археологів в найдавнішому районі Єрусалиму виявила під час розкопок дві друку з єврейськими іменами. Як зазначили вчені, ці артефакти віком близько 2600 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОбидві знахідки були зроблені в руїнах будівлі, яка загинула у пожежі під час руйнування Єрусалиму військами вавилонського царя Навуходоносора II. Про це
Анат Мендель-Геберович,
Так, за словами дослідників, одна печатка являє собою відбиток кам'яного друку на глині, яка стала твердою завдяки випалу. Документ, до якого була прикріплена булла, загинув під час пожежі.
Інша знахідка - це печатка, вирізаний на шматочку агата. Розмір кожної із знахідок близько сантиметра. На другий печатці є напис, який говорить, що вона належить Натану-Мелех, слузі царя.
Мендель-Геберович зазначила, що, оскільки слуга царя був згаданий на печатці лише на ім'я, можна припустити, що він був відомий всім і не було ніякої необхідності додавати напис його родовід.
Ім'я Натан-Мелех згадується у Четвертій книзі царств, де мова йде про боротьбу царя Йосії з язичницькими культами.
За словами Мендель-Геберович, "хоча неможливо з повною впевненістю стверджувати, що Натан-Мелех, згаданий у Біблії, дійсно був власником печатки, неможливо ігнорувати деякі деталі, що зв'язують їх разом".
Вираз "слуга царя" означав високопоставленого чиновника в Іудейському царстві. такий вираз вже зустрічалося вченим на інших печатках і їх відбитках.
Археологи особливо відзначають цінність того факту, що печатки виявлені безпосередньо в ході розкопок, так як значна частина давніх іудейських печаток надходить з ринку старожитностей, і їх археологічний контекст залишається невідомим.
Нагадаємо, археологи, що проводили розкопки в єгипетському міста Кресний натрапили на незвичайне поховання – "антропоїдний" саркофаг, побудований в період так званого Нового Царства ‒ пізньої епохи Стародавнього Єгипту.
Як повідомляв портал "Знай.uа", школяр археологам допоміг знайти унікальний середньовічний артефакт.
Також "Знай.uа" писав, археологи знайшли ритуальний центрнайдавнішої цивілізації.