4 квітня талановитій співачці українського походження Квітці Цісик мало виповнитися 66 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТі, хто вперше чув голос Квітки, був вражений, заскочений зненацька, приголомшений. Цьому проникливому чару піддавалися всі. Її голос брав слухачів у полон одразу і назавжди – він був неповторний і незабутній – поєднання сили, ніжності та щирості.
Пропонуємо пригадати, яким було життя виконавиці, що мріяла про Україну.
Батьки Квітки Цісик познайомилися під час Другої світової війни, а 18 липня 1944 року у лемківській Криниці Володимир Цісик побрався з Іванною Лев. Цісики виїхали зі Львова у 1944 році. Мешкали спочатку в німецькому Байройті, з 1949 – у США.
1952 році Володимир став співорганізатором й викладачем в Українському музичному інституті у Нью-Йорку, а Іванна влаштувалася до банку. 15 березня 1955 року Іванна та Володимир Цісики отримали громадянство США.
Дитячі й юнацькі роки Квітки Цісик проходили за звичними для української емігрантської родини школярсько-вишкільними заняттями. Батьки Квітки плекали зв'язок доньки з батьківщиною та українським людом, навчали традиціям та українській мові.
Цісик була не лише талановитою співачкою, але й художницею. Вона власноруч розмалювала свої рукавички, зобразивши на них улюблені квіти та свою мрію – птаха, який літає над Україною.
Коли Квітці було 17 помер батько. Через нестачу грошей молода оперна співачка звернула у світ джинґлу. Певний час вона виступала в клубах Нью-Йорку та не втомлювалась надавати свої записи продюсерам і рекламним агенціям для прослуховування.
На початку 80-х на підпільних платівках з’явилися пісні української співачки з Америки.
Квітка обожнювала прості польові квіти: маки, волошки, ромашки. На одному з дисків, вона навіть сфотографована з букетом червоних маків.
Ще одним великим захопленням співачки були коні.
Квітка Цісик побувала на батьківщині лише раз у житті – 1983 року. Проте вона все життя мріяла проїхати з концертним туром вже незалежною Україною.
Квітка мала незвичайні чобітки з орнаментом, які зараз зберігаються у Львівському музично-меморіальному музею Соломії Крушельницької. Орнамент містить кольори українського прапора, тому для Квітки ця пара була особливо дорогою.
Квітка Цісик не дожила 5 днів до свого 45-річчя, померла від раку грудей. Страшна хвороба стала справжнім фатумом для сім’ї Цісиків: 1994 року відійшла у засвіти Квітки мати Іванна, а в 2003 році – сестра, талановита піаністка Марія.
В пам’ять про Квітку в США засновано фонд підтримки музично обдарованих дітей у Rudolph Steiner School, а в пам’ять про Марію – фонд "Адже життя прекрасне", що акумулює кошти на закупівлю мамографічного обладнання для України.
Нагадаємо, 101 рік тому народився геніальний майстер слова, Олесь Гончар.
Як повідомляв портал "Знай.uа", 3 квітня 1933 року в Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки.
Також "Знай.uа" писав, неймовірну історію польського художника-шпигуна в Україні Яна Генріка Юзевского.