Однією з найбільш х незвичайних і химерних характеристики статуй Стародавнього Єгипту є те, що у більшості з них, а тому числі і у Великого Сфінкса, який стоїть на плато Гізи біля Великих пірамід, відсутні носи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
До недавнього часу багато дослідників не надавали цьому особливого значення, навіть авторитетні історики та археологи. Вони пояснювали це тим, що статуї неймовірно давні, і вони просто не могли ідеально зберегтися до нашого часу.
Вибірковий характер пошкодження подібного типу і частота, з якою зустрічаються безносі давньоєгипетські скульптури зацікавили Едварда Блайберга. Вчений з Бруклінського музею задумався над тим, що даний феномен може мати цікаве пояснення. Він провів дослідження і з'ясував, що руйнування статуй було навмисним актом вандалізму з боку розкрадачів старожитностей.
Розгадка цієї таємниці криється в повір'я єгиптян, згідно з яким скульптури та інші твори мистецтва – це своєрідні портали в загробний світ. Саме через них духи померлих можуть проникати в наш світ і покарати кожного, хто зазіхне на скарби фараонів. Якщо пошкодити статуї якусь частину тіла, то дух нібито теж її позбудеться і надалі не зможе нікому нашкодити.
Розкрадачі гробниць ламали статуям носи, намагаючись зробити так, щоб вихідці з того світу не могли дихати і перебувати у світі живих. Дуже шкода, що такий забобон зіпсував безліч безцінних старовинних артефактів.
Нагадаємо, у гробниці імператора знайшли втрачені правила найдавнішої гри. Розкопки гробниці почалися в 2011 році, і на сьогоднішній день виявлено більше 10 000 артефактів
Як повідомляв портал "Знай.uа", 2100-річна мумія леді Дай збереглася майже в первісному вигляді. На 12-ти метровій глибині знаходилася гробниця у вигляді перевернутої піраміди
Читайте також: унікальна у своєму роді статуетка розкрила таємницю невідомої цивілізації