Група китайських археологів, яка проводила розкопки в східному китайському місті Шансін, біля китайського міста Чанчжоу, відкопала глечик наповнений найдавнішим делікатесом – курячими яйцями. Як припустили дослідники, вік знахідки складає приблизно 2500 років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯйця були виявлені археологами з Нанкінського археологічного інституту і музею Ліянь. Очікується, що вони пройдуть подальші лабораторні випробування. Про це повідомляє Daily Mail.
Глечик був знайдений в ході розкопок комплексу з 38 гробниць. Всього в комплексі гробниць шість шарів, і яйця були виявлені в камері на другому, найнижчому рівні.
За оцінками експертів, були виявлені близько 20 яєць, а їх шкаралупа придбала зеленувато-синій колір. Від деяких яєць залишилися тільки шкарлупки, інші зберегли свою форму. Яйця перебували в усипальниці одного з членів знатної родини.
Крім яєць, експерти виявили кілька фарфорових чашок, горщиків, тарілок та іншого посуду в одній і тій же гробниці недалеко від міста Нанкін, однієї з древніх столиць Китаю.
Вважається, що власник гробниці є важливою фігурою в сім'ї, так як в ній було знайдено повний набір кухонного приладдя і столового посуду.
Експерти вважають, що члени сім'ї власника гробниці не хотіли б, щоб він або вона голодували в загробному житті, тому вони поховали велику кількість контейнерів, багато їжі та кухонного приладдя.
До речі, стародавні китайці їли яйця, зварені в дитячій сечі, їх називали незайманими. Правда, так робили тільки в деяких регіонах країни, наприклад, в Донгянзі. Прийнято це було серед малозабезпечених верств населення, коли потрібно зберегти яйця на більш довгий термін. У більшості регіонів яйця варили у чаї, але тільки не в Донгянзі.
У 2008 році "незаймані яйця" були визнані нематеріальною культурною спадщиною за класифікацією ЮНЕСКО - тепер цей делікатес точно ніколи не зникне.
Нагадаємо, у гробниці імператора знайшли втрачені правила найдавнішої гри. Розкопки гробниці почалися в 2011 році, і на сьогоднішній день виявлено більше 10 000 артефактів.
Як повідомляв портал "Знай.uа", 2100-річна мумія леді Дай збереглася майже в первісному вигляді.
Також "Знай.uа" писав, як стародавні китайські математики допомогли імператору впоратися з напруженим графіком. Згідно з легендою, за 15 ночей імператор повинен був провести ніч зі 121 жінкою його гарему.