Микола Сергійович Сядристий феноменальний українець, якого давно визнали кращим мініатюристом світу. Більш того, його творіння настільки крихітні, що довелося придумати нове слово – мікромініатюри.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНайбільша колекція зберігається в Україні, на території Києво-Печерської лаври. І хоча, здається, що людей в 21-му столітті вже неможливо здивувати, відгуки туристів свідчать про зворотнє.
Дівчинка з парасолькою на носі комара
Слава про роботи, які ледь помітні неозброєним оком, дійшли і до керівництва Андорри. Так символічно мініатюри Сядристого опинилися в крихітній країні.
Блоха в натуральну величину виконана із золота і підкована золотими підковами. Мікрознімок: ніжки натуральної блохи, яка теж підкована
До цього підкувати блоху вважалося вершиною майстерності. А Сядристий примудрився це зробити ще на початку кар'єри, а далі роботи ставали все тонше, менше і витонченіше.
Найменша в світі шахова дошка розміщена на голівці шпильки. Показана позиція ігри однієї з партій Альохіна і Капабланки
Роботи не доступні людському оку. Побачити таке диво можна тільки в мікроскоп або через дуже сильне збільшувальне скло.
Фрегат, довжиною 3,5 мм, товщина оснащення 0.003 мм. Модель складається з 337 деталей
наприклад, найменша у світі книга - "Кобзар" легко поміщається в звичайній букві. При цьому тут 12 сторінок, на кожній з них 8 віршованих рядків. Дві сторінки з ілюстраціями.
Мікромініатюрний "Кобзар" дійсно вражає його площа 0,6 мм², товщина букв в середньому 0,0035 мм. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Караван золотих верблюдів у вушку голки
Сядристому завжди подобалося експериментувати з матеріалами. Акварельні портрети з'являлися на зернятках груші та яблука. Барельєф оперної співачки Крушельницької - на кісточці вишні.
Золотий макет однієї з діючих вітряних млинів. Складається з 203 деталей. Висота -1.8 мм Розміщена на половині макового зернятка
Дуже важко доводилося майстрові на початку його діяльності, адже в ті часи потрібних інструментів навіть не існувало.
Золотий сервіз на цукровому зерні
Наприклад, таких, якими можна було просвердлити волосся, а потім відполірувати його. Або черешка, яким можна було затиснути деталь розміром тисячні частки міліметра.
Волосся просверлено по довжині і відполіровано зверху і всередині до прозорості. У волосся вставлена виготовлена гілочка троянди, товщина якої 0.05 мм
Як повідомляв портал "Знай.uа", сьогодні мостом Патона в Києві щодня проїжджає близько 100 000 автомобілів. І важко навіть уявити, чи впорався б Київ з його величезними транспортними потоками без цієї переправи.
Також "Знай.uа" писав, про 7 жінок, які сходили з розуму від Тараса Шевченка.