Поява фотографії у ХІХ столітті дала змогу зафіксувати старий Львів таким, яким він уже не буде ніколи, тому кожне фото по-своєму унікальне.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДякуючи діяльності львівських фотографів можна побачити дивовижні образи старого міста Лева. Тож пропонуємо поглянути на знімки львівського фотомитця Кароля Блейма.
Курган Люблінської унії
Після 1845 року Замкова гора у Львові перетворилась на своєрідне місце прогулянок багатьох львів'ян. У жовтні 1851 року Високий замок відвідав імператор Франц Йосиф, після чого гора отримала назву на його честь.
Пелчинський став і Цитадель у 1893 році
Дивовижній став розташовувався на сучасній вулиці Вітовського. Над ставом височіла Цитадель – комплекс фортифікацій споруджених у середині ХІХ ст.
Казарми Фердінанда
Споруда на сучасній вулиці Городоцькій, 40. У 1841-1845 рр. споруджені як будинок для казарм артилерії імені імператора Фердінанда. Від квітня 1845 р. тут розміщували піхотні частини.
Ріг вулиць Листопадового Чину і площі Св. Юра
На знімку будинок видатного львівського живописця Яна Стики, який спорудили за проектом архітектора Юліана Захаревича у 1889 році.
Початок сучасної вул. Личаківської
Ліворуч розташована не збережена споруда пожежної команди, споруджена у 1884 році і зруйнована близько 1930 року (зараз на її місці реконструйовані у радянський час укріплення монастиря бернардинів). Праворуч споруджена у 1805 році так звана кам'яниця Піллерів.
Склад паркетів
Невелике промислове підприємство на сучасній вулиці Жовківській. Представництво лісопилки графині Кароліни Маєр у Кам'янці Струміловій (сучасна Кам'янка-Бузька), яке займалося виготовленням дерев'яного паркету.
Панянський став
Фото близько 1893 року. Він був розташований між сучасними вулицями Вітовського та Зарицьких. Тут знаходилась купальня та човни, а взимку можна було покататись на ковзанах.
Домініканська гімназія
Німецька гімназія була утворена у 1818 році, вона містилась в кам'яниці на сучасній вулиці Підвальній. Сьогодні це львівська школа №8.
Львівська вілла кінця ХІХ столітті
Одна зі споруд на вулиці Листопадового Чину. На сьогодні, ця споруда, яка була відома як вілла Адамських – не існує.
Як повідомляв портал "Знай.uа", народний художник України, пейзажист з міста Вінниці Володимир Козюк поділився з українцями рідкісними історичними листівками на своїй сторінці в Facebook.
Також "Знай.uа" писав, як виглядав Київ наприкінці березня-початку квітня 1918 року, можна побачити на цих фотографіях, які виклав на Інтернет-аукціон eBay користувач з іменем "heidi31.7.70".