164 роки тому французький астроном Урбер Левер'є вперше презентував на публіці синоптичну карту.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСиноптична карта (осяжна одночасно) - це географічна карта, на якій умовними знаками нанесені результати спостережень багатьох метеостанцій. Така карта дає наочне уявлення про стан погоди в даний момент.
При послідовному складанні карт з'ясовуються напрямки руху повітряних мас, розвиток циклонів, переміщення фронтів. Аналіз синоптичних карт дозволяє передбачити зміни погоди. Можна відстежити зміни стану атмосфери, зокрема, переміщення і еволюцію атмосферних збурень, трансформацію і взаємодію повітряних мас.
Днем народження синоптичної карти прийнято вважати 19 лютого 1855 року. Цього дня директор Паризької обсерваторії Урбен Левер'є (1811-1877), астроном-теоретик, що потряс весь світ відкриттям в 1846 році восьмої планети Сонячної системи Нептуна, представив Паризькій академії наук оперативну карту погоди в Європі на інтервал часу між 9 і 10 годинами ранку того ж дня.
Перша в історії науки синоптична карта була складена за погодними даними, надісланими в Париж телеграфом з ряду європейських міст. Вона поклала початок всесвітньої службі погоди. Робота Леверье довела, що за допомогою синоптичних карт можна передбачити виникнення штормів жахливої сили.
На першій карті були намальовані лінії рівного тиску-ізобари, і виявилося, що ці лінії мають замкнуту форму і окреслюють області високого та низького тиску, і саме вони формують погоду.
Сучасна синоптична карта хоч і сильно відрізняється від своєї прабабусі по насиченості і наочності, але суть її залишилася колишньою. Сьогодні карти погоди обробляють за допомогою комп'ютерних систем, які дозволяють в лічені секунди проводити розрахунки, які раніше синоптики проводили годинами.
Це значно полегшує процес прогнозування погоди і дозволяє синоптикам в заощаджений час більш детально продумати свій прогноз і, таким чином, підвищити його точність. З приходом нових технологій суть роботи синоптика не змінилася. Він як і раніше вірний синоптичнрму методу, і карта погоди для нього - настільна книга.
Нагадаємо, Урбен Левер'є відкрив восьму планету Сонячної системи наосліп - за допомогою математичного рівняння.
Як повідомляв портал Знай.ua, вчені виявили унікальну карту Речі Посполитої.
Також Знай.ua писав, стародавня карта Всесвіту змінила уявлення про ацтеків