Мистецтво в Римі грало зовсім іншу роль, ніж у Греції, в якій воно було нерозривно пов'язано з життям. Грецькі живописці, скульптори, архітектори, філософи і поети самі творили історію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Стародавньому Римі це завдання виконували правителі міст, полководці, правники, промовці. Їх імена вписані в аннали історії, а от імена римських живописців і скульпторів до нас не дійшли, хоча вони були такі ж талановиті, як і грецькі.
В 3-4 століттях н. е. в пізній Римській імперії з'явилася мода на вид мистецтва - хрисографія.
Живописці малювали сусальним золотом по склу (і прикривали це зверху другим склом, сплавляючи їх). Дуже часто це робилося на денцях питних склянок, і зазвичай це були портретні зображення, мабуть, того, кому робився подарунок. Подібним чином створювалися і медальйони. Також златописець-хрисограф прописував окремі слова та імена золотом.
Найзнаменитіший медальйон з Брешії (вважався портретом Галли Плакидии), 3-й століття, 6 см в діаметрі.
Медальйон з Брешії в середні століття був вмонтований в "Хрест св. Дезидерія", так і зберігся.
Медальйон з Ареццо, 200-250 рр., 4,4 см
Дуже тонкі лінії вражають. Як художники тих часів змогли виконати таку копітку роботу.
У римській традиції було зображення юнаків і жінок світлими кольорами, а людей похилого віку та атлетів - темно-коричневими відтінками.
Однак еволюцію римського живописного портрета не можна простежити подібно скульптурному. Живописних портретів збереглося небагато.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на території сучасного Іраку десятки років тому група археологів під час розкопок міста Ашшур виявила загадкові глиняні таблички віком 2 700 років. Однак, тільки зараз, з допомогою сучасних технологій, вченим вдалося розшифрувати тексти.
Також "Знай.uа" писав, у 1980 році археологам вдалося виявити давньогрецьке плаття і зразки тканини. Однак, виставили його на огляд лише зараз. Експозиція демонструється в Національному археологічному музеї в Афінах.