Однією з головних визначних пам'яток Мехіко вважається Кафедральний собор Гвадалахари. Ще в XV столітті почалося будівництво храму, і незважаючи на те, що будівля кілька разів перебудовували та реставрували, святиня, як і раніше приваблює до себе тисячі парафіян і простих туристів.

Віруючі стікаються в храм зі всієї Мексики для того, щоб вклонитися мощам святої Иносенсії - дівчинки, яка 300 років тому була вбита власним батьком.

Існує кілька версій ранньої загибелі муміфікованої дівчинки. Але найбільш популярна ця:

Популярні новини зараз
Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу "Нафтогаз" звернувся до споживачів із важливим повідомленням Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків Як у супермаркетах порушують права: що заборонено робити касирам
Показати ще

батько дівчинки був категорично проти того, щоб дочка прийняла католицтво. Однак дівчинка не послухалася. Вона дуже хотіла вчитися і вступила в католицьку школу, де і прийняла нову релігію.

Чоловік, дізнавшись про вчинок, розлютився, знайшов дочку і наніс їй кілька смертельних ударів ножем...

Після смерті Иносенсію зарахували до лику святих, а її мощі залишаються нетлінними досі, привертаючи до себе віруючих і туристів. Досі безліч віруючих приїжджають подивитися на це диво - нетлінні мощі молодої дівчини і вклонитися їм.

Нещодавно один з мандрівників відвідав кафедральний собор Гвадалахари і зняв внутрішнє оздоблення на відео. Коли камера зупинилася на обличчі Иносенсії, та відкрила очі!

Користувачі Інтернету по-різному відреагували на цей ролик. Хтось вважав подію святим знаком, а хтось, навпаки, побачив підступи диявола. Деякі взагалі вважають відео фейком.

В одному з коментарів саркастично помітили:

"Не дивно, що в момент відкриття і закриття очей картинка втрачає різкість?"

Ні журналісти, ні численні коментатори опублікованого на YouTube відео, не можуть пояснити причину феномена.

На кадрах видно, як 300-річну мумію дівчинки, яка померла у XVIII столітті, ненадовго відкрила очі і потім знову закрила їх.

Як виявилося, це всього лише оптична ілюзія, зроблена променем світла, спадаючим на обличчя дівчинки під різними кутами, як у випадку з іншою знаменитою мумією дівчинки Розалією Ломбардо.

У обох мумій очі ніколи не були до кінця закритими і саме це створює ілюзію очей, які відкрилися і закрилися залежно від кута падіння сонячного світла.

Нагадаємо, Розалія Ломбардо – маля з ангельським личком, яка зачаровує своєю красою, навіть будучи мумією.

Як повідомляв портал "Знай.uа" група дослідників з Нью-Йоркського університету на чолі з Анжелікою Кортэлс вивчила зразки мумії, так званої Maiden, "Дівиці".

Також "Знай.uа" писав, міжнародна група дослідників проаналізувала ДНК 151-ї мумії з археологічного району Абусире ель-Мелек. Ця територія розташована вздовж Нілу в Середньому Єгипті. У дослідженні беруть участь мумії віком 1400 років до н. е. – 400 років н. е..