Відкриття німецького вченого дуже сильно вплинуло на розвиток науки. Експерименти і дослідження з використанням рентгенівських променів допомогли отримати нові відомості про будову речовини, які разом з іншими відкриттями того часу змусили переглянути цілий ряд положень класичної фізики.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Саме відкриття Рентген зробив несподівано для себе: пізно ввечері, йдучи з лабораторії, вчений погасив світло в кімнаті й помітив у темряві зеленувате світіння, флюоресценцію, яка виходила від екрану, покритого кристалами платино-ціаністий барію.
Як виявилося, кристали відреагували на вплив на них розташованої неподалік електровакуумної трубки, яка в той момент перебувала під високою напругою.
При відключенні струму світіння екрана припинялося, а при повторному включенні знову відновлювалося.
Трубка була загорнена в чорний світлонепроникний папір, бо Рентген припустив, що при проходженні через неї електричного струму вона випускає якісь невидимі промені, здатні проникати через непрозорі середовища і порушувати кристали барію.
В результаті подальших досліджень учений дійшов висновку, що з трубки виходить невідоме випромінювання, названий їм згодом X-променями.
Експерименти Рентгена показали, що ікс-промені виникають у місці зіткнення катодних променів з перешкодою всередині катодної трубки. Вчений зробив трубку спеціальної конструкції – антикатод був плоским, що забезпечувало інтенсивний потік ікс-променів. Завдяки цій трубці (вона згодом буде названа рентгенівською) він вивчив і описав основні властивості раніше невідомого випромінювання, яке отримало назву – рентгенівське.
Через 50 днів вчений представив голові Вюрцбурзького фізико-медичного товариства рукопис з 17 сторінок, що містять опис відкритих їм променів. Разом з рукописом учений представив першу рентгенограму, зроблену раніше, 22 грудня, на якій була зображена рука його дружини Берти Рентген.
На цій фотографії зображена жіноча рука з обручкою
Відкриття рентгенівських променів викликало широкий резонанс серед вчених усього світу. На початку січня 1896 брошура Рентгена була опублікована.
Через короткий проміжок часу рентгенівські трубки знайшли застосування в медицині і різних областях техніки. За це епохальне відкриття, що поклало початок атомно-ядерної науці, Рентгену в 1901 році була присуджена перша в історії Нобелівська премія з фізики.
Нагадаємо, 10 найбільш дивних винаходів минулого.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в середньовіччі медицина залишала бажати кращого. Лікарі рятували своїх пацієнтів, як могли. Божевільні інструменти представлені в нашому огляді здадуться швидше знаряддями тортур.
Також "Знай.uа" писав, Август Губер створив першого радіокерованого робота.