Історія весільної сукні нараховує не одну сотню років. Наряд нареченої постійно змінювався, слідуючи моді: сукні були білими і кольоровими, пишними і обтягуючими, із завищеною лінією талії і з заниженою.

Але одне правило діяло завжди і всюди незмінно: воно повинно бути привабливим. Якщо сім'я могла дозволити собі витрати, то грошей на нього не шкодували. Якщо ні, наречена йшла під вінець в найкрасивішому платті зі свого гардероба.

У 19-му столітті білий і кремовий стали основними кольорами весільних суконь в Європі. Особливо після весілля королеви Вікторії, яка вибрала для свого вінчання в 1840 році просте плаття кольору слонової кістки.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

В 20-му столітті білий не здавав позицій. Однак траплялося, що наречені одягали яскраві кольори, щоб, наприклад, шокувати публіку й показати, що умовності їх не цікавлять (у 1920-30-х роках).

В 19 столітті з'явився новий стиль весільних суконь - Ампір. Весільні сукні знайшли нові фасони: завищена талія, низька лінія декольте і короткі рукави-ліхтарики.

Це був універсальний стиль, адже підкреслював лінію бюста, візуально робив талію тонше, допомагав приховати дрібні недоліки, а також створював образ чистоти і невинності.

1805–1808 р. Америка. В епоху ампіру світлі тони взагалі були в моді, тому і вінчальні сукні часто були білими.

Весільні сукні щедро прикрашалися мереживами і бантами. Пізніше в моду увійшли турнюри, які візуально збільшували задню частину сукні за допомогою каркаса або подушечки. Велику популярність мали різні драпірування, волани, оборки і шлейфи.

Раніше надіти біле весільне плаття можна було тільки на перше одруження. Якщо жінка виходила заміж повторно, вона вибирала сукню іншого кольору.

В кінці XIX століття беруть верх зручність і простота весільних нарядів: наречені одягали на весілля елегантні весільні сукні з високим вирізом або мереживною вставкою на місці декольте, спідниця була злегка розкльошеною. Зникають банти. криноліни, турнюри та вишивка.

Весільна мода протягом 20 століття постійно змінювалася. На початку століття, в епоху Модерну, неймовірний обсяг спідниць весільних суконь остаточно вийшов з моди.

Весільні сукні стали більш закритими - вони ледь відчиняли щиколотки, що за мірками того часу вважалося нечуваною зухвалістю.

В цей історичний період Коко Шанель зробила переворот в моді, коли запропонувала досить сміливі на той час весільні вбрання: сукні з короткою спідницею до коліна і довгим шлейфом ззаду.

Нагадаємо, секрети королеви Вікторії, що змінили весільну моду.

Як повідомляв портал "Знай.uа", сучасники стверджують, що мадам Помпадур внесла чималий внесок у розвиток культури.

Також "Знай.uа" писав, фата, що покриває голову нареченої на весільному торжестві — дуже давня традиція.