Зовсім скоро українці святкуватимуть День святого Миколая. Однак не всі знають, що Чудотворець прославився не тільки своїми таємними дарами для дітей, але і чудесами, які творив і за життя і після смерті. В Україні існує багато легенд про святого. Про найвідоміші ви можете прочитати в цій статті.

Святий Миколай і три мішечки золота

Миколая Чудотворець вирішив допомогти бідній сім'ї, в якій були три дочки, батько яких хотів продати їх. Він підкинув дівчатам під Різдво три мішечки із золотими монетами.

Інша легенда свідчить, що золоті монетки він не клав під подушку, а підкидав в трубу, щоб вони потрапили в шкарпетки, що висять біля каміну. Тому тепер католики підкладають подарунки в шкарпетки біля каміну.

Святий Миколай, покровитель моряків і селян

Здавна святого вважали своїм заступником моряки і рибалки. За легендою, він зміг заспокоїти розбурхане море і допомогти повернуться додому морякам. Саме тому голландці присвятили йому свою столицю - Амстердам.

Популярні новини зараз
До 20 червня це має зробити кожен: "Газмережі" попередили споживачів Група крові батьків розповість про здібності дитини: вчені виявили несподіваний взаємозв’язок 4 знаки Зодіаку розпочнуть новий етап у житті в найближчі 2 тижні: кому варто підготувати себе до змін З початку навчального року в українських школах вводять обмеження: що зміниться для першоклассників
Показати ще

Святий Миколай і його маленький друг

Мало хто помічав, але дуже часто на листівках святого Миколая зображують не самого, а з чотириногим другом - осликом. Зазначимо, що цей ослик особливий, тому що у нього сріблясто-сіра шерсть земної породи. Він завжди супроводжує Миколая Чудотворця і допомагає йому розносити подарунки дітям. Подейкують, що цей ослик пра-пра-правнук того самого знаменитого осла, який ввіз в Єрусалим 2 тис. років тому – Сина Господнього Ісуса Христа.

Святий Миколай і його чарівна книга

Кажуть, у святого Миколая є чарівна книга, в якій записані відомості про всіх людей на Землі. Там є всі хороші і погані справи, які за рік зробив чоловік. Тому і кажуть, що якщо ти себе в цьому році погано вів, то під подушкою знайдеш вранці прутик.

Але святий Миколай добрий чарівник і готовий пробачити всі погані вчинки, варто тільки від усієї душі попросити вибачення у всіх кого образив і у самого святого. Головне не бути жадібним і не просити занадто багато, інакше покарає тебе святий Миколай у наступному році.