Цей найдавніший напій асоціюється з теплом і затишком. Без нього важко уявити зимовий вечір. Проте його шлях в Європу був тернистим і довгим.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак за межами Азії чай став відомий лише після XVI століття завдяки відкриттю торгових шляхів між Сходом і Заходом.
Достовірно відомо, що першими з європейців, хто познайомився з чаєм були португальці.
Дружина британського короля Карла II Стюарта Катерина Браганська 1662 перебувала в поїздці Португалією і привезла кілька мішків елітного китайського чаю, який виконував функцію весільного приданого. Цей напій відразу став улюбленим у країні. Сама діячка вважається засновницею національної любові до чаю.
Прилучення чаю до товарно-грошових відносин в Європі зазвичай пов'язують з голландськими купцями, які першими в 1610 році, закупивши партію чаю в Макао, привезли його на продаж на європейський континент.
Успішні маркетингові ходи призводять до того, що Голландська Ост-Індська компанія з 1637 року починає безперебійні поставки чаю в Європу. Чай пробують в Англії, Франції, Німеччини, Італійських державах.
Вже через 20 років англійці, які полюбили чай, який зігрівав їх в похмуру погоду, відкривають лондонський чайний аукціон, який, до речі, існує і зараз.
Спочатку європейці пили китайський чай, а потім стали купувати і індійський, у зв'язку з чим він виявився важливою складовою торгівлі.
Проте чай полюбили не відразу, на початку європейці поставилися до напою з побоюванням. Чай вважали “зіпсованим” і чимось забороненим, оскільки він нагадував опіум.
При цьому багато мислителів називали чай ліками від усіх хвороб, а також писали, що він надає бадьорість духу і робить людину розумнішою.
Так суспільство поділилося на два табори, і критики відзначали, що цей напій прискорює процес старості, змінює колір обличчя і сильно сушить. Ближче до кінця XVII століття чай виявився доступний простим громадянам, а аристократи пили його все рідше.
Незважаючи на всі вигадані мінуси, суспільство продовжувало його пити, і цей товар був ходовим в Європі. Більшість схилялася до думки, що чай викликає звикання, як алкоголь або наркотики.
У XVIII столітті прості люди пили в основному чай і місцеві дешеві напої, але в той час товариство наважився висловити своє невдоволення рівнем життя і в чайних будинках все частіше починалися масові повстання.
Наймасштабнішим і історично значущих з них є "Бостонське чаювання", яке послужило початком Американської революції. Люди збунтувалися і викинули з кораблів ящики з чаєм в воду, і саме через це в 1773 почалася війна за незалежність США.
Пізніше завдяки чаю у жінок з'явилася можливість збиратися разом і обговорювати хвилюючі теми. Так виникли перші паростки ідей, спрямованих на подолання сексизму і урівноваження прав між статями.
Чай стає масовим напоєм, до початку 20 століття він вже входить в раціон харчування для соладат і офіцерів майже всіх армій світу, його продають майже в кожному магазині кожного міста будь-якої країни.
Нагадаємо, як з'явився напій країни висхідного сонця – саке.
Як повідомляв портал "Знай.uа", пиво — один з найдавніших напоїв з багатющою історією, яка вас точно здивує.
Також "Знай.uа" писав, про найдавніші продукти, без яких складно уявити сучасне життя.