Здавалося б стародавній Рим вчені вивчили вздовж і впоперек, проте старовинні міста продовжують радувати новими відкриттями. Так у стародавньому місті Помпеї команда археологів виявила при розкопках святилище, або ларарий, якому 2000 років. Про це повідомляє Business Insider.

За словами дослідників, у знайденому святині перебували домашній вівтар, сад і невеликий басейн. Його чудові фрески із зображенням биків, птахів, змій і дерев прекрасно збереглися під товстим шаром вулканічного попелу, яким Везувій засипав древнє місто в 79 році нашої ери.

Археологи вже назвали знахідку "дивовижною і загадковою кімнатою, яку потрібно ретельно вивчити".

Популярні новини зараз
Навіть "Резерв+" тепер не потрібен: кому з українців значно спростили життя До 20 червня це має зробити кожен: "Газмережі" попередили споживачів 4 знаки Зодіаку розпочнуть новий етап у житті в найближчі 2 тижні: кому варто підготувати себе до змін У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

На сьогоднішній день святилище продовжують очищати від попелу.

"У кожному домі був ларарий, але тільки найбагатші люди мали можливість виділити для неї окремий зал з басейном і прикрасити його розкішними фресками", — зазначила Інгрід Роуленд з Університету Нотр-Дам.

Одна з фресок зображує людину з головою собаки, що, на думку вчених, нагадує давньоєгипетського бога Аннубиса.

На вівтарі збереглися сліди жертвоприношень, там спалювали інжир, горіхи або яйця.
Як відзначають вчені, святилище збереглося недоторканим з дня виверження, і це є "неймовірно рідкісною удачею".

Нагадаємо, Помпеї — давньоримський місто недалеко від Неаполя, в регіоні Кампанія, похований під шаром вулканічного попелу в результаті виверження Везувію 79 р. н. е ..

Зазначимо, що ларарий культове приміщення або місце поклоніння домашнім богам у римському будинку. Ларарий міг бути прикрашений колонами, склепінням, розписами.

Ларарий в помпейських будинках представлений у вигляді кімнати або архітектурної прикраси стіни, ніші, розпису на стіні. Часто в ларарии виставлялися і скульптурні зображення предків.

Всі домочадці щодня, після сну, молилися у ларариї, під час трапез залишали підношення з їжею і вином, прощалися при від'їзді, просили удачі і захисту.

Нагадаємо, дослідникам вдалося виявити напис на стіні будинку, яка допомогла назвати точну дату виверження Везувію.

Як повідомляв портал "Знай.uа", стародавній Рим прославився сильними воїнами, величною архітектурою, геніальними мислителями і справедливим законом. Але поряд з гуманістичними догмами все ж затесалися немислимі, за сучасними мірками правила і заборони.

Також "Знай.uа" писав, під час вивчення останків загиблих у результаті виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери вчені відкрили сенсаційну правду.