Зарубіжні вчені провели ряд досліджень, в результаті яких їм вдалося розкрити таємницю походження скіфів, сарматів та інших кочівників залізного століття. Відкрити вдалося зробити завдяки ізотопному і генетичного аналізу останків. Результати дослідження опубліковані у виданні Science Advances.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Дослідники вважають, що стародавні євразійці є вихідцями східній частині причорноморських і прикаспійських степів. Саме степу Прикаспію і півдня Уралу, як і монгольські простори, стали місцем народження давніх скитальців і головним "локомотивом" їх розселення на заході, впевнені експерти.
Завдяки генетичним дослідженням, вчені змогли зробити висновок, що "каспійська" гіпотеза походження індоєвропейської мовної сім'ї, яку також доводили російські фахівці, є більш правдоподібною, ніж "анатолійський" варіант, згідно з яким мовна сім'я зародилася в Анатолії (сучасна Туреччина).
Експерти мають намір продовжити дослідження з метою з'ясувати, що пов'язує скіфів, сарматів та кіммерійців, а також дізнатися, що змусило їх стати противниками всій Римській імперії та Візантії.
Зазначимо, скіфи – стародавній народ, який жив на території причорноморських і прикаспійських степів до 8-4 століттях до нашої ери.
Скіфів можна було розділити на чотири групи. Одна з них була схожа на популяції, які населяли Північну Європу, інша – на населення Південної Європи.
Третя група генетично була схожа на сучасних представників мордви і населення Північного Кавказу. Скіфи з четвертої групи були схожі на сучасних болгар, греків, хорватів і турків.
У свою чергу, сармати - кочовий народ існував приблизно з V ст. до н. е. по IV ст. н. е. Сармати говорили на скіфській мові східній-іранської групи індоєвропейської мовної сім'ї.
Їх територія відома як Сарматія в греко-римської етнографії, відповідала західній частині більшою Скіфії (в основному сучасних України, півдня Росії, а також в меншій мірі північно-східних Балкан, і сучасної Молдавії).
Як повідомляв портал "Знай.uа", заяву співачки Руслани про те, що предками сучасних українців були стародавні шумери, досить сильно сколихнула інтернет-громадськість.