Археологи в Єгипті, в храмовому комплексі, виявили унікальні стародавні плити, прикрашені різноманітними малюнками. Розкопки проводили в єгипетській провінції Асуан.

Обидві знахідки були зроблені в храмовому комплексі Ком-Омбо на півдні країни. Стели виготовлені з пісковика. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Мустафа Вазірі, який очолює Вищу раду по пам'яток давнини, розповідає, що розмір самої древньої і першою з знайдених плит становить метр в ширину, 2,3 метра у висоту, а ширина артефакту не перевищує 30 сантиметрів, датується ХІХ династією (1292–1186 роки до нашої ери).

Популярні новини зараз
Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям
Показати ще

Стела знайдена розколотою на дві частини, але всі зображення, включаючи ієрогліфи, відмінно збереглися. Зараз реставратори займаються відновленням плит.

На плиті також зображений фараон Сеті I (приблизно 1296–1279 роки до нашої ери), батько фараона Рамзеса Другого, а друга стела містить згадки про фараона Птолемея IV, який правив у період з 222 по 203 роки до нашої ери.

Володар Єгипту стоїть перед богом Гором. Під малюнком розташовані 26 рядків ієрогліфів.

Фахівці підтвердили, що на першій плиті вирізані 26 рядків різноманітного ієрогліфічного тексту, а самі зображення прикрашені символом захисту – крилатим сонцем.

Нагадаємо, вчені розшифрували стародавній єгипетський рукопис. Папірусу, за словами вчених, більше тисячі років. Викладач Страсбурзького університету у Франції Корш Досу зумів розшифрувати давньоєгипетське любовне заклинання.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у 1974 році світ вчених вразила інформацію про те, що мумія єгипетського фараона Рамзеса II раптом почала розкладатися. Було прийнято термінове рішення перевезти її літаком з Єгипту до Франції для проведення експертизи й реставрації.

Також "Знай.uа" писав, єгипетський фараон Рамзес II Великий отримав паспорт через тисячу років після власної смерті в 1974 році. І все через своєрідні закони Франції. Передісторія виявилася досить дивною.