Днями дослідники розповіли світові нові цікаві археологічні дані. Так в Марокко ще в 2012 році група археологів виявила невідомий артефакт з кістки, вік якого 90 000 років. Вчені працювали над розгадкою стародавньої таємниці і з'ясували дещо цікаве. Наукова стаття про артефакти розміщена в журналі PLoS ONE.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ'ясувалося, що співробітники Національного інституту археології і культурної спадщини Марокко та Університету Оксфорда знайшли кістяний ніж в печері Дар-ес-Солтан 1.
З моменту виявлення, артефакт вивчали 6 років і прийшли до висновку, що він створений з кістки бика. Вік артефакту 90 тисяч років. Його визначили по шару землі, в якому він був виявлений.
Також у експертів є припущення, що зброю створили представники дуже раннього типу людини розумної атерийської культури.
Дослідники натрапили на сенсаційну знахідку на глибині 12 метрів. Корпус судна опинився поваленим і зануреним в пісок.
За словами підводних дослідників, на кораблі знаходяться понад 500 артефактів, включаючи керамічні, шкіряні і скляні вироби. Також було виявлено зброю та патрони для револьвера.
"Цзинюань" затонув разом з трьома іншими військовими кораблями. Відомо, що з 270 членів екіпажу врятувалися лише кілька людей. Точне місце аварії було невідомо до цих пір.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на заході Індії, в штаті Махараштра, археологам вдалося знайти неймовірні наскальні малюнки, яким вже десятки тисяч років.