Російський цар Петро І з початку свого правління взяв курс на зближення з
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ серпні 1698 року царевич повернувся з першої подорожі по Європі. Наступного дня Петро Олексійович у зборах бояр велів принести ножиці і власноруч публічно позбавив бороди кількох бояр знатних родів. Витівка 26-річного царя шокувала всіх, але на цьому Петро І не зупинився.
Нові порядки приживалися тяжко. Царя постійно засуджували, а його нововведення не приймалися народом. Були випадки, коли чоловіки, позбувшись бороди, кінчали життя самогубством.
По всій Росії ремствували, адже вважалося, що гоління бороди – гріх, а священики відмовляли у благословенні безбородому.
Вже 5 вересня 1698 року російський цар встановив податок на бороди, щоб все-таки прищепити своїм підданим моду, прийняту в інших європейських країнах.
Щоб контролювати цю процедуру, був введений спеціальний жетон - бородовий знак, який представляв свого роду квитанцію про сплату грошей за носіння бороди. Також була визначена і штрафна сума за невиконання розпорядження.
1705 році вийшов ще один указ, згідно з яким все чоловіче населення країни, за винятком священиків, монахів і селян, було зобов'язане голити бороди і вуса. Податок за носіння бороди було збільшено у залежності від станової приналежності майнового стану людини.
Лише в 1772 році було скасоване це мито.
Нагадаємо, що
Багато років німці звалювали нечистоти і сміття — від помиїв до трупів тварин — туди, де тільки заманеться. Крім смороду і жахливого виду, ці купи провокували масу різних болячок. Бруд впевнено заполоняла міста, селища, села.
Раніше портал "
Також портал "